Dzień Kobiet w liczbach. Wyniki sondy
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 07 marca 2020 10:00

Dzień Kobiet w liczbach. Wyniki sondy

Polki z okazji swojego święta liczą przede wszystkim na miły gest ze strony mężczyzn – 51% odpowiedzi i na niestandardową niespodziankę – 26% deklaracji. Mimo otrzymywania symbolicznie kwiatów, panie preferują upominki związane z relaksem i urodą, co trzecia najchętniej wybrałaby np. pobyt w SPA. Jak Polki postrzegają obecnie Dzień Kobiet, na jakie atrakcje liczą i czego pragną? – sprawdził serwis Prezentmarzeń.

Większość Polek obchodzi Dzień Kobiet

Aż 84% zapytanych pań deklaruje, że świętuje Dzień Kobiet. Co druga obchodzi swoje święto głównie z przyzwyczajenia, a 23% kobiet ma duży dystans do jego celebrowania. Dla 17% Polek to bardzo ważne święto, a dla 9% to szczególny dzień w roku.

O jakich prezentach marzą Polki?

Upominki są nieodłącznym elementem Dnia Kobiet i jak pokazują wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń panie preferują najbardziej te z kategorii relaks i uroda. Co trzecia zapytana Polka marzy o chwili odpoczynku w SPA. Dużym powodzenie

m wśród pań cieszą się także upominki związane z kulinariami, jak na przykład zaproszenie na warsztaty lub degustacje. Dla 18% kobiet atrakcyjnym prezentem będzie zaproszenie na indywidualną lekcję tańca.
Poza kwiatami, które panie otrzymują symbolicznie z okazji swojego święta, wśród atrakcji satysfakcjonujących Polki można znaleźć – pomysły na niestandardowe spędzenie czasu - 28% odpowiedzi, romantyczną kolację – 44% odpowiedzi, wspólnie spędzone chwile bez względu na formę – 17% odpowiedzi.

Co najbardziej drażni panie w Dniu Kobiet?

Polki, jak pokazały wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń, najbardziej drażni w Dniu Kobiet fakt, że mężczyźni wyśmiewają się z ich święta – 45% odpowiedzi oraz że zamiast wesoło świętować ten dzień jest on obchodzony na siłę. Dla 1

8% respondentek denerwujące jest postrzeganie Dnia Kobiet przez panów. Według tej grupy pań mężczyźni uważają, że nie jest to okazja do świętowania. Dla 14% respondentek drażniące jest także zachowanie mężczyzn, którzy zmuszają się do kupna drobnych upominków.
Panie też sygnalizują jakich upominków nie chciałyby otrzymać z okazji Dnia Kobiet. Wśród najgorszych pomysłów wymieniają: prezenty kupione przez przypadek, na szybko – 41% odpowiedzi, kiczowate gadżety – 28% odpowiedzi, atrakcję na siłę jak kino, na które wiele nie ma ochoty – 26% odpowiedzi.

Na jakie upominki mogą liczyć Panie?

Polki najczęściej z okazji Dnia Kobiet otrzymują symboliczne prezenty do 50 zł – tak wskazuje 33% respondentek, od 50 do 100 zł – 28% pań i od 100 do 300 zł – jak twierdzi 25% kobiet zapytanych przez serwis Prezentmarzeń. Tylko 14% res

pondentek wskazuje, że jest obdarowana droższymi prezentami powyżej 300 zł. O święcie kobiet najczęściej pamiętają koledzy z pracy, jak uważa 45% zapytanych respondentek oraz mąż lub partner – jak twierdzi 39% pań.
Upominki w postaci kwiatów, słodyczy czy bardziej oryginalnych prezentów są miłym elementem Dnia Kobiet, lecz na liście pragnień i oczekiwań zapytanych Polek najczęściej pojawia się miłość i partnerstwo – 34% odpowiedzi, spełnienie i docenienie – 31% odpowiedzi oraz wsparcie i zrozumienie – 20% odpowiedzi.
Na pytanie “jak najlepiej docenić kobietę w dniu jej święta?”, co trzecia zapytana Polka twierdzi, że podarowując wartościowy upominek, 26% wskazuje na emocje w formie prezentu, a 23% na odpoczynek od codziennej rutyny.
Sondę z okazji Dnia Kobiet w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2020 na próbie 613 respondentów. Informacja prasowa przygotowana w oparciu o analizę krzyżową ze względu na płeć.

/źródło - /