Kursy online dla seniorów – obsługa smartfona i internetu
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 02 listopada 2020 13:55

Kursy online dla seniorów – obsługa smartfona i internetu

Fundacja Age Hub zachęca wszystkich seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnych kursach związanych z obsługą smartfonów oraz wybranych zagadnień dotyczących korzystania z internetu. Wszystkie zajęcia odbędą się w formule online – bez wychodzenia z domu. Najbliższe kursy startują już 9 listopada.


 

Seniorzy coraz częściej chcą uczyć się nowych technologii, które wykorzystują w codziennym życiu. Aktualnie to umiejętności, które bardzo ułatwiają im życie. Fundacja Age Hub oferuje udział w bezpłatnych kursach, podczas których osoby dojrzałe mogą poznać podstawy obsługi internetu lub smartfonów. Uczestnicy dowiadują się na kursach jak zrobić zakupy przez internet, spotkać się ze znajomymi na platformie do komunikacji, czy wysłać zdjęcie zrobione telefonem.
Zajęcia odbywają się online. Każdy uczestnik otrzymuje przed pierwszymi zajęciami instrukcję, jak i gdzie można uczestniczyć w spotkaniu. Wystarczy posiadać komputer z kamerą i dostępem do internetu.
Aktualnie prowadzone są zapisy na 2 kursy:
• Mój Smartfon z Androidem (jak robić i wysyłać zdjęcia lub filmy, jakie gadżety warto zakupić, podstawy obsługi aplikacji)
• Internet narzędziem planowania życia codziennego (jak załatwić sprawę w urzędzie,
jak zapisać się do lekarza, obsługa e-recepty, jak zrobić zakupy lub zarezerwować miejsca w kinie)

Można zapisywać się na cały kurs (to 8 spotkań po 2,5 godz.) lub tylko na wybrane zajęcia.
Każdy uczestnik ma możliwość spotkania sam na sam z trenerem (również online). To idealny moment na zadawanie pytań, pogłębianie wiedzy i omawianie cyfrowych sukcesów.
Na zajęcia można zapisywać się bezpośrednio pod nr. tel. 506-952-271 lub pod adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Szczegóły dotyczące tematyki zajęć dostępne są na stronie: link.

/źródlo - /

Poprawiony: poniedziałek, 02 listopada 2020 14:08