Jak towarzyszyć bliskiej osobie podczas jej ostatniej drogi? – transmisje pogrzebowe online
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 10 listopada 2020 15:26

Jak towarzyszyć bliskiej osobie podczas jej ostatniej drogi? – transmisje pogrzebowe online

Rzeczywistość 2020 roku, z którą przyszło się nam zmierzyć, okazała się bardzo trudna. Pandemia koronawirusa zmieniła wszelkie nasze plany, a nawet i życie. Gwałtowny wzrost zachorowań niesie za sobą również bardzo wiele zgonów, a ograniczenia, jakie zostały narzucone przez rząd, nie pozwalają wszystkim na towarzyszenie w ostatniej drodze tym, którzy odeszli. W Polsce jest już możliwość uczestnictwa online podczas nabożeństwa w kościele i pożegnaniu na cmentarzu.


 

Usługa pogrzebów online jest znana i dostępna w wielu krajach. Już prawie połowa walijskich zakładów pogrzebowych zainstalowała w salach kamery i umożliwia transmisje pogrzebu przez internet. Właściciele zakładów pogrzebowych twierdzą, że nie spotkali się ze sprzeciwem ze strony wiernych ani księży. W Polsce jest to nowa usługa, którą świadczy firma Relive z Lublina. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu przy wielu produkcjach eventowych i filmowych tj. śluby, konferencje, koncerty, a także dzięki uczestnictwie w mszach świętych jako ministranci, pracownicy firmy potrafią zachować powagę i należyty szacunek. Pogrzeby online w jej ofercie pojawiły się z potrzeby serca i chęci pomocy znajomym. Potem okazało się, że zmieniające się realia, w jakich żyjemy, spowodowały, że jest wiele innych osób zainteresowanych tą usługą.

- Naszym celem jest chęć pomocy ludziom, którzy schorowani, z powodu kwarantanny lub restrykcji związanych z pandemią nie mogą być blisko przy osobie, którą lubili lub kochali, podczas jej ostatniej drogi. Dla wielu niemożność uczestnictwa w pogrzebie i pożegnania zmarłego to ogromna strata. Nowoczesna technika daje jednak opcję bezpośredniego bycia razem z rodziną poprzez streamingi online, bez względu na to, w jakim miejscu w Polsce i na świecie się znajdują. Dzięki pogrzebom online rodzina znów czuje się zjednoczona w tym trudnych i bolesnym czasie - mówi Tomasz Jurowicz, który wraz z Andrzejem Majem tworzy firmę Relive.
Procedura uczestnictwa i przygotowania do streamingu online jest skomplikowana, ale dzięki doświadczeniu firmy Relive osoby w każdym wieku nie mają problemów ze skorzystaniem z usługi. Klienci elektronicznie otrzymują link, w który wystarczy jedynie kliknąć i od razu wyświetla się transmisja, bez zbędnego instalowania wtyczek i wprowadzania haseł. Transmisja jest oczywiście niepubliczna i skierowana tylko do wąskiego grona najbliższej rodziny i znajomych. Dodatkowym plusem jest to, że po zakończonej uroczystości zlecający może pobrać plik z filmem i bez ograniczeń odtwarzać pod tym samym linkiem. Dodatkowo, na specjalne życzenie firma Relive może zmontować film z uroczystości.
Dla wielu ludzi transmisja online to obecnie jedna opcja uczestniczenia w pogrzebie bliskiej osoby i bardzo to doceniają.

- Ze względu na stan zdrowia nie mogłam uczestniczyć w pogrzebie męża. Na początku pomysł streamingu uznałam za dziwny, ale to była piękna transmisja i jestem wdzięczna, że choć w ten sposób mogłam być z mężem i rodziną. Jakość streamingu była dobra, bez zakłóceń i z poszanowaniem godności wszystkich osób uczestniczących w ceremonii. Na dodatek mam piękną pamiątkę z pogrzebu w postaci filmiku – mówi Danuta Milczarek, wdowa.

Więcej informacji pod linkiem https://transmisjapogrzebu.online

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2020 15:34