Technologia, która chroni najbliższych - opaska myBand 4family dla seniorów!
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 22 stycznia 2021 15:44

Technologia, która chroni najbliższych - opaska myBand 4family dla seniorów!

W tym roku, obchody Dnia Babci i Dziadka będą inne niż dotychczas. Wiele osób, z uwagi na zagrożenie wynikające z trwającej pandemii COVID-19, nie będzie miało możliwości spotkania z rodziną. Jednak wyrazić troskę i opiekować się bliskimi można także na odległość. Pomaga w tym smartband połączony z aplikacją mobilną pozwalająca na łatwy kontakt z bliskimi.


 

Urządzenie zapewnia m.in. monitorowanie podstawowych funkcji życiowych właściciela, sprawdzanie jego lokalizacji czy wysłanie natychmiastowego powiadomienie SOS na smartfon wybranej osoby, pełniącej rolę opiekuna.

Inteligentna opaska myBand 4family to najnowsza propozycja od mPTech, największego polskiego producenta smartfonów, telefonów komórkowych i małej elektroniki. Nowe urządzenie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym, które szczególnie w czasie pandemii, często przebywają w domu same, z dala od bliskich. Smartband, czyli inteligentna opaska z ekranem przypominającym zegarek elektroniczny pełni m.in. funkcję telefonu. Można za jej pomocą odbierać oraz wykonywać połączenia, wciskając zaledwie jeden przycisk. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala pozostać w kontakcie z otoczeniem, a nie wymaga noszenia ze sobą telefonu.

Istotną funkcją przygotowanej przez mPTech opaski jest jej kompatybilność z bezpłatną, przygotowaną przez firmę aplikacją 4family, która musi zostać zainstalowana na smartfonie bliskiej seniorowi osoby, która będzie pełniła funkcję opiekuna. Aplikacja umożliwia zdalne zarządzanie funkcjami opaski poprzez smartfona wybranej osoby. Dzięki temu unowocześnieniu, wybrana osoba może sterować funkcjami myBand 4family zdalnie np. wysyłając powiadomienia czy sprawdzając aktualną lokalizację seniora. Połączenie oddalonych od siebie urządzeń ułatwia opiekę nad osobami starszymi, zwłaszcza w momencie, w którym regularne spotkania nie są możliwe.

– Stworzona przez nas aplikacja 4family miała swoją premierę w kwietniu 2020 r. Do tej pory aplikacja była dostępna na wybranych modelach naszych klasycznych telefonów komórkowych oraz w sklepie Google Play - do zainstalowania na smartfonach przez opiekunów. Wprowadzenie do oferty inteligentnej opaski, która jest wygodniejsza w użytkowaniu niż telefon komórkowy i zsynchronizowanie jej z aplikacją to nasz kolejny krok w celu tworzenia technologii zapewniających możliwość kontaktu z bliskimi i zwiększenie ich bezpieczeństwa – mówi Radosław Kaczorowski, Product Manager z mPTech.

Opaska, która zmierzy puls i ciśnienie

Noszona na nadgarstku opaska monitoruje podstawowe funkcje życiowe takie jak np. tętno oraz ciśnienie krwi. Wgląd do tych informacji pozwala opiekunom osób starszych na zdalne monitorowanie ich stanu zdrowia, a w razie nagłych lub budzących wątpliwość aktywności, reakcję i szybki kontakt. Ważną funkcjonalnością, szczególnie w przypadku osób cierpiących na demencję, jest lokalizator GPS. Opaska nie tylko pozwala na określenie przybliżonej lokalizacji użytkownika, ale także umożliwia ustalenie stref bezpieczeństwa. Jeśli podopieczny opuści wyznaczony obszar, opiekun otrzyma natychmiastowe powiadomienie, które pozwoli mu w porę zareagować.

Przycisk alarmowy zawsze pod ręką

Kolejnym rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest możliwość wysłania komunikatu alarmowego przez użytkownika opaski. Wciśnięcie funkcji SOS skutkuje natychmiastowym wysłaniem wiadomości do opiekuna wskazanego w aplikacji 4family. Możliwość szybkiego zaalarmowania bliskich w wyniku odczuwalnego pogorszenia samopoczucia, może realnie wpłynąć na tempo w jakiej potrzebujący otrzyma niezbędną pomoc. Już sama świadomość możliwości wezwania pomocy zwiększa poczucie bezpieczeństwa noszącej smartband osoby. Mimo, że np. przebywa sama w domu – zawsze może liczyć na ekspresową pomoc, dzięki zdalnemu powiadomieniu wysyłanemu do bliskich.

Urządzenie przyjazne seniorom

Dzięki swojej prostej, przypominającej zegarek formie i intuicyjnej obsłudze, opaska zdecydowanie ułatwia kontakt z bliskimi. Zapewnia bezpieczeństwo osobom starszym oraz pozwala pozostać w kontakcie z rodziną. To niezwykle cenne w okresie, w którym zachowanie dystansu społecznego i długotrwała izolacja sprawiają, że seniorzy czują się samotni.

Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android 4.4 i nowszymi. Bateria 580 mAh, która pozwala na funkcjonowanie urządzenia w stanie czuwania przez ok. 5 dni. Posiada kolorowy, intuicyjny interface oraz ekran 0.95”. Odporność na zachlapanie wodą i zakurzenie potwierdza certyfikat IP66. Urządzenie dostępne jest w sklepie internetowym mPTech, w cenie 299 zł brutto.


O mPTech:
mPTech Sp. z o.o. to jeden z największych polskich producentów smartfonów i telefonów komórkowych, który działa w 15 krajach Europy. Jest członkiem Grupy Kapitałowej TelForceOne, będącej czołowym producentem i dystrybutorem elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest obecny na rynku od 2007 r. Zatrudnia ponad 150 wykwalifikowanych specjalistów w kraju i na rynkach międzynarodowych. Blisko współpracuje z Google i uczestniczy w Programie Android Enterprise Recommended, który ułatwia firmom wybór i wdrożenie najlepszych urządzeń z systemem Android oraz efektywne zarządzanie nimi. Portfolio firmy składa się z produktów trzech marek własnych urządzeń mobilnych: myPhone, HAMMER oraz techBite. mPTech Sp. z o.o. jest autorem aplikacji mobilnej 4family, zwiększającą bezpieczeństwo i poprawiającą zdalną opiekę nad osobami starszymi oraz dziećmi. Współpracuje z największymi krajowymi i zagranicznymi operatorami komórkowymi i sieciami elektromarketów oraz z mniejszymi, lokalnymi sieciami sprzedaży detalicznej, a także z jedną z największych międzynarodowych sieci handlowych w zakresie produkcji i dostaw elektroniki użytkowej, obsługiwaną w modelu private label.

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2021 15:56