Nowy dom opieki w okolicach Rzeszowa
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 24 stycznia 2022 17:12

Nowy dom opieki w okolicach Rzeszowa

Prognozy demograficzne GUS przewidują, że w 2050 roku osoby, które skończyły 65 lat będą stanowiły aż 32,7% społeczeństwa. Już teraz powinniśmy zastanowić się nad miejscem, w którym Seniorzy nie będą pozostawieni sami sobie i pozbawieni opieki. Warto zaznaczyć, że w Polsce zmienia się model rodziny. Tych wielopokoleniowych ubywa, a młodzi ludzie coraz częściej wyprowadzają się do odległych miejscowości, nawet za granicę.


 

Wybierając Dom Opieki dla swoich bliskich powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które mogą przekładać się na życie w danym ośrodku.
Pierwszą rzeczą jest geneza powstania Domu. Istotne jest, czy został on stworzony tylko z uwagi na względy finansowe płynące z takiej działalności, czy np. zbudowanie Obiektu było naturalną konsekwencją dotychczasowych działań i zbudowała go firma, która ma doświadczenie ponieważ zajmuje się świadczeniem usług medycznych.
Kolejnym ważnym aspektem jest lokalizacja Domu Opieki. To nie powinno być przypadkowe miejsce. Ważne, żeby miejscowość w której znajduje się Ośrodek była dobrze skomunikowana. Patrząc na to, że wiele osób przebywających za granicą umieszcza swoich bliskich w Domach Starości ważne jest, aby do Obiektu było stosunkowo blisko z lotniska. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca też uwagę na otoczenie Ośrodka. Z uwagi na duży ruch i hałas w mieście bardzo często ludzie szukają Domu, który obcuje z naturą i leży blisko lasu.
Następną rzeczą jest przestronność Domu. Ważne są miejsca, gdzie mogą odpocząć starsze osoby, szczególnie Ci, którzy mają problemy z poruszaniem. Istotne jest też zaopatrzenie budynku w windę. Ważne jest również to, żeby pokoje były z łazienkami, które są dostosowane do osób niepełnosprawnych.
Patrząc na całokształt, kluczową rolę odgrywa atmosfera w Ośrodku. Zasadniczą sprawą jest dążenie przez Personel Obiektu do tego, żeby Senior poczuł się jak w domu. Mile widziane są kuchnie dla Pensjonariuszy, gdzie mogą zrobić sobie kawę czy herbatę, poletko do uprawy warzyw czy kwiatów, biblioteka, czy sala rehabilitacyjna. Atrakcyjnym pomysłem w Domach opieki jest też pokój gościnny, w którym Pensjonariusze mogą przyjmować swoich gości.
Coraz bardziej popularne są innowacyjne domy opieki, które posiadają inteligentny system zarządzania budyniem, a personelowi w pracy pomaga nowoczesny system informatyczny. Z roku na rok jest więcej młodych ludzi, którzy wyjeżdżają ze swoich miejsc zamieszkania, a osoby starsze wcześniej czy później będą potrzebowały opieki.
W malowniczym i spokojnym zakątku, niespełna 15 minut od zjazdu z autostrady A4 (węzeł Rzeszów-Północ), w powiecie kolbuszowskim, w województwie podkarpackim, w miejscowości Raniżów, na obszarze NATURA 2000 powstał nowy Dom Opieki Senioralnej – Leśna Ostoja. Jest innowacyjny, profesjonalny i komfortowy, dostosowany do potrzeb osób starszych, niesamodzielnych niepełnosprawnych. Koszt pobytu w wyposażonym i przytulnym pokoju jednoosobowym z łazienką i balkonem to 4 500 zł, a w pokoju dwuosobowym z łazienką i tarasem 3 900 zł. Zapraszamy na stronę internetową www.domostoja.pl , gdzie znajduje się więcej informacji.

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 24 stycznia 2022 17:28