Ponad 500 samotnych seniorów czeka na wielkanocny gest dobroci.
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 18:39

Ponad 500 samotnych seniorów czeka na wielkanocny gest dobroci.

Wesprzyj akcję świąteczną Stowarzyszenia mali bracia Ubogich
W czasie pandemii koronawirusa staraliśmy się szczególnie chronić osoby starsze. Dla seniorów często oznaczało to konieczność odosobnienia i jeszcze większego ograniczenia kontaktów społecznych. Niestety, mimo słuszności tych działań, skutkiem ubocznym jest pogłębiająca się samotność osób starszych. A ta w Święta boli najbardziej.

Izolacja i poczucie wyobcowania to codzienność osób starszych

Bohaterką tegorocznego spotu wielkanocnego jest 72-letnia pani Teresa, mieszkanka Lublina. Przez długie lata opiekowała się chorym mężem, a po jego śmierci została całkowicie sama. Największym wyzwaniem, z jakim pani Teresa mierzy się w swojej starości, jest samotność. Dawniej pani Teresa wiodła bardzo aktywne życie. Dziś towarzystwa dotrzymuje jej jedynie paprotka stojąca w pokoju, który kiedyś seniorka nazywała gościnnym.

Zobacz video i poznaj p. Teresę >> https://youtu.be/JluNGs7YCo8
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich od wielu lat wspiera samotne starsze osoby starając się zapewnić im to, czego na co dzień najbardziej im brakuje - obecność drugiego człowieka. Szczególnie w Święta zależy nam, by żaden z naszych seniorów nie czuł się samotny i pozostawiony sam sobie. – podkreśla jedna z koordynatorek wolontariatu w mbU.

Bezcenne chwile spotkań są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

– Zawsze staramy się organizować dla naszych podopiecznych - starszych samotnych osób - spotkania przy wspólnych świątecznych stołach. Organizujemy je w każdym mieście, w którym działamy. Na duże wielkanocne spotkanie zapraszamy seniora wraz z jego wolontariuszem towarzyszącym, czyli tym, którego dobrze zna. – Tak o idei spotkań świątecznych opowiada Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich i dodaje, jakie działania zostały zaplanowane na ten rok: - Spotkania organizujemy w taki sposób, by każdy senior mógł na nie dotrzeć. Zapewniamy uczestnikom transport oraz niezbędną pomoc logistyczną. Zależy nam, by każde spotkanie przebiegało w wyjątkowej atmosferze i było czasem wspólnego świętowania w bliskim gronie. Na miejscu zapewniamy posiłek wielkanocny oraz koszyczek z upominkiem dla każdego seniora. Osoby, które nie będą mogły dotrzeć, odwiedzą wolontariusze, przynosząc wielkanocny koszyczek i świąteczne życzenia.

Podaruj wielkanocną nadzieję

Już 50 zł wystarczy, by ufundować samotnej starszej osobie wielkanocny koszyczek i zapewnić to, na co czeka najbardziej - bezcenne chwile spotkań przy wielkanocnym posiłku z wolontariuszem Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
Wystarczy przekazać darowiznę na stronie: www.malibracia.org.pl/wielkanoc lub dokonać bezpośredniej wpłaty na konto bankowe: 02 1600 1462 1818 9539 9000 0005. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie.


Akcję można też wesprzeć przez udostępnienie w swoich mediach społecznościowych linku strony www.malibracia.org.pl/wielkanoc  lub wspomnianego video promującego akcję.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspiera osamotnione starsze osoby każdego dnia. Aktualnie otaczamy wsparciem już niemal 500 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Pruszkowie, Świdniku, Gnieźnie i Tarnowie. Sprawiamy, że ich życie staje się lepsze. Prowadzimy stały Program długoterminowego wolontariatu towarzyszącego TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Regularnie odwiedzamy podopiecznych, troszczymy się o nich i realizujemy szereg aktywizujących inicjatyw. Więcej informacji o naszych działaniach można znaleźć na stronie: www.malibracia.org.pl

/źródło - /