Międzynarodowy Dzień Psa... - ubezpiecz go!
Wpisany przez Elżbieta Woźniak-Sitek   
piątek, 26 sierpnia 2022 09:00

Międzynarodowy Dzień Psa – polisa dla czworonoga w prezencie.

Zabawne i niebezpieczne sytuacje ze zwierzakami w tle.

26 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. To święto, którego celem jest pokazanie, że warto doceniać te zwierzęta będące niejednokrotnie najlepszymi przyjaciółmi w naszych domach. Dlatego też niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły możliwość wykupienia polisy dla psów czy kotów. Bo kto z nas nie zna sytuacji, kiedy biegnący z radości zwierzak zrobi krzywdę sobie albo właścicielowi?

Psy to niesamowite zwierzęta, które są z nami zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy pocieszenia, pomocy czy po prostu przyjaciela. Ale co wyprawiają, kiedy nie ma nas w domu? W internecie znajdziemy mnóstwo zabawnych filmów i historii z czworonogami w tle. Zdarzają się też wypadki, które wymagają wizyty u weterynarza. Bo kto nie widział jak pies spada ze stołu, ponieważ próbował właśnie ukraść właścicielowi smażonego kurczaka lub skacząc za piłką z fotela odbił się od ściany?

Ubezpieczyciele zaczęli do swoich ofert wprowadzać polisę dla zwierząt ze względu na to, że podobnie jak reszta domowników są narażeni na różne ryzyka. Bo co zrobić, kiedy nasze zwierzę zrobi krzywdę komuś innemu? Zdarza się, że skacząc z radości ubrudzi ubranie, porysuje samochód próbując dostać się do środka w poszukiwaniu smacznej przekąski, albo pogryzie oponę od roweru ponieważ uzna, że to idealna zabawka. Wtedy rozwiązaniem okazuje się OC w życiu prywatnym, które zwykle można dokupić do polisy ubezpieczenia mieszkania czy domu.

Najczęściej przydaje się ona, gdy pies ucieknie na spacerze i dojdzie uszkodzenia np. pojazdów na drodze. Wówczas właściciel czworonoga może dostać nie tylko mandat, ale jest również zobowiązany do naprawy uszkodzonego mienia. A jak wiemy koszty naprawy pojazdu często są duże.

Psy, które uciekają z posesji mogą pogryźć przypadkowych przechodniów, co również może mieć konsekwencje finansowe – tutaj oprócz wysokich kwot odszkodowania, w grę wchodzi również proces leczenia zwierzęcia. W zależności od intensywności urazów i czasu rekonwalescencji może być długi.

Pamiętać należy, iż psy szczególnie te w gospodarstwach mogą pogryźć inne zwierzęta np. kury, kaczki. Jest to bardzo ważne dla właściciela, który musi chronić wszystkich. Taka ochrona jest pokrywana w obowiązkowym ubezpieczeniu rolnym.

Polisa dla psa i kota to często polisa dodatkowa w ofercie ubezpieczenia mieszkania czy domu. Obejmuje ochronę w przypadku wypadku komunikacyjnego, w którym ucierpi pies lub kot, pogryzienia przez inne zwierzę, otrucia związanego z kradzieżą z włamaniem oraz obrażeń w wyniku jednego z tzw. ryzyk nazwanych.

Autorem artykułu jest Elżbieta Woźniak-Sitek, Kierownik Biura Likwidacji Szkód Osobowych i Odpowiedzialności Cywilnej, Kierownik Biura Call Center Szkodowego, Departament Likwidacji Szkód TUZ Ubezpieczenia.

***** *** ***** *** *****
TUZ Ubezpieczenia to nazwa marki należącej do polskiego TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, które powstało w 2003 roku. Przez 19 lat działalności na rynku finansowym TUZ TUW stało się zakładem ubezpieczeń cieszącym się uznaniem i zaufaniem klientów. Towarzystwo działa w segmencie ubezpieczeń majątkowych i osobowych i corocznie uzyskuje jedną z najwyższych dynamik wzrostu wśród wszystkich zakładów ubezpieczeń majątkowych na polskim rynku. TUZ Ubezpieczenia w 2022 roku został wyróżniony Godłem „TERAZ POLSKA”. Bezpieczny Dom to jedyne ubezpieczenie nagrodzone w XXXII Edycji Konkursu na Najlepsze Produkty i Usługi organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2022 09:20