Propozycja szkoleń pomocy przedmedycznej dla UTW Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 17 kwietnia 2012 10:49
Pierwsza pomoc przedmedyczna dla seniorów

Za chwilę udamy się na pierwsze majówki. Zaczną się wyjazdy za miasto, działkowe grillowanie, pielenie grządek... Sprzyjająca aura rozgrzeje wyobraźnię, okraszając codzienność nutami fantazji. Chciałoby się rzec – życie pełną piersią, lecz co zrobić gdy zabraknie jej tchu właśnie z powodu naszych szaleństw i splotu nieszczęśliwych okoliczności?
Atak serca, utrata przytomności, bezdech, udławienie, krwotok, porażenie prądem... To tylko niektóre ze zdarzeń skutkujących utratą zdrowia lub życia. I choć w mediach raz po raz różnorodne akcje społeczne nakazują nam „zwalniać”, czy zastanawiać się nad konsekwencjami naszych czynów, co zrobić gdy nieszczęście dopada nas tu i teraz? Czy nasza wiedza wyniesiona z kursów na prawo jazdy, szkoleń BHP itp. jest wystarczająca i sprawdzi się w momencie próby?

altMożna to łatwo i bezpiecznie sprawdzić choćby przy użyciu... sztucznej krwi! Firmy zapewniające szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej coraz częściej uciekają się do oryginalnych, mrożących krew w żyłach, scenariuszy opartych na autentycznych sytuacjach, które mogą przydarzyć się dosłownie wszędzie. Fantomy, zestawy do pozoracji ran, ciecze imitujące płyny ustrojowe, czy urządzenia ratujące życie np. automatyczne defibrylatory AED  – wszystkie te elementy pozwalają zaangażować się zadaniowo i przygotować psychicznie do zdania egzaminu z ratowania ludzkiego życia.

"Zajęcia praktyczne przeprowadzane są w grupach maksymalnie 10 osobowych, co jest o tyle istotne, iż nie ma mowy o tym by ktokolwiek chował się zaalt plecami prowadzącego i uniknął konfrontacji ze zdarzeniem" – mówi Marcin Sobiecki, dyrektor zarządzający MEDU. "Blisko 80 procent szkolenia stanowi praktyka i prawdziwe sytuacje do których angażujemy również osoby postronne" – dodaje.

Chętnym, firmy szkoleniowe oferują także podręczne „pockety” składające się z ustnika umożliwiającego przeprowadzenie resuscytacji usta-usta bez fizycznego kontaktu z osobą poszkodowaną. Do zestawu dołączane są również gumowe rękawiczki, a wszystko razem stanowi minimalistyczne zawiniątko, które bez problemu zmieści się w każdej kieszeni.

Obecnie szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej organizuje nie tylko w zakładach pracy, ale także na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz na zamówienie osób prywatnych, które nie czują się pewnie w sytuacji ratowania życia.

Chcesz dołączyć do grupy lub zaprosić na bezpłatną prezentację szkolenia na Twoim UTW ?
Pisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 22 428 24 91 


O MEDU:
F
irma MEDU działa na rynku szkoleń nieprzerwanie od 2005 roku, korzystając z usług wykwalifikowanej kadry trenerów. Składają się na nią ratownicy medyczni z wieloletnią praktyką, m.in. wykładowcy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tysiące zadowolonych klientów, referencje firm, instytucji i urzędów (np. Ikea, PKO BP, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Sodexo, GUS, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy itd.) stanowią wiarygodne poświadczenie dla umiejętności i pełnego profesjonalizmu zespołu MEDU.

Więcej na: medu.edu.pl

Tekst: Modyline / IKR
Zdjęcia: materiały prasowe MEDU
Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 23:05