Klub dla Seniora Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 09:16

Klub dla Seniora

Co – oprócz zdrowia – jest dla Seniorów jedną z najbardziej kluczowych kwestii? Przede wszystkim bliskość, możliwość rozmowy oraz spędzenia czasu z innymi ludźmi. Do tego aktywizacja i chęć życia, zwłaszcza gdy mamy czas i nie jesteśmy aktywni zawodowo. Ileż możliwości jest dookoła. Wystarczy się rozejrzeć i trafić do… Klubu Seniora DOM, który działa już w sześciu miastach Polski.

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o aktywizacji Seniorów. Powstają miejsca skupiające osoby starsze, gwarantujące im wiedzę i samorozwój, a przede wszystkim pozwalające na spotkania z innymi. – Seniorzy często podupadają na zdrowiu i tracą radość życia – mówi Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM. – Staramy się wychodzić naprzeciw ich potrzebom i udowadniać, że życie na emeryturze może być ciekawe i pełne radości. Gdy podczas jednego ze spotkań świątecznych, zapytaliśmy Seniorów o opinie na temat Klubu, który miałby powstać, odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dostaliśmy mnóstwo wskazówek, podpowiedzi i słów zachęty. W ten sposób powstał Klub Seniora DOM – miejsce tworzone przez Seniorów i dla Seniorów – opowiada Robert Majkowski.  

Warsztaty i wykłady  

Spotkania Klubu Seniora DOM odbywają się co miesiąc i są coraz bardziej wyczekiwane. Pomysłów na to, by uczynić je jeszcze bardziej atrakcyjnymi nie brakuje. Porady medyczne, spotkania z lekarzami, bezpłatne badania krwi, słuchu, czy indywidualne konsultacje ze specjalistami, stały się już tradycją.  Do tego szereg wykładów i warsztatów na tematy, które Seniorzy uznają za ważne: podróżowanie po sześćdziesiątce, właściwe odżywianie, świat ziół, ćwiczenia fizyczne (np. tai-chi), korzystanie z Internetu. Na spotkaniach obecny jest też psycholog, który mówi o depresji i sposobach jej niwelowania oraz o życiu seksualnym po sześćdziesiątce.

Dodatkowe atrakcje

Nie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu i poznawanie świata są najlepszym sposobem na zwalczanie depresji i nudy. Poza tym to idealna recepta na dobry humor. Klub Seniora DOM organizuje wypady za miasto, spotkania ze sztuką i kulturą. Przykłady? Chociażby wspaniały rejs po Wiśle, nordic walking, czyli coraz bardziej popularny spacer z kijami (wraz z instruktażem), albo wizyta z Muzeum Marii Curie Skłodowskiej. – Byliśmy w Łazienkach Królewskich, by podziwiać Rembrandta – mówi Ewa Konopko, odpowiedzialna za organizację spotkań w Klubie Seniora. – To wspaniałe uczucie, gdy Seniorzy podchodzą do mnie i mówią jak wspaniale się dziś bawili. Udowadniamy, że świat nie kręci się wokół osób młodych i jest to naprawdę ważne – dodaje. 

Uczestnictwo 

Do Klubu Seniora DOM może dołączyć każdy. Uczestnictwo jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszego zapisania się w jednym z Oddziałów Funduszu Hipotecznego DOM S.A. lub poprzez infolinię: 801 005 801. Klub Seniora DOM działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku.

 /źródło - Bramasole PR/


 

Od redakcji: Polecamy tekst o odwróconej hipotece, szukaj w zakładce "Warto przeczytać" tekst pt. "Emerytura za mieszkanie"

 

 

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 23:05