Gdzie szukać porad budowlanych? Grupy tematyczne w social mediach prawdziwą skarbnicą wiedzy
Wpisany przez s.z.   
środa, 24 stycznia 2024 13:06

Gdzie szukać porad budowlanych? Grupy tematyczne w social mediach prawdziwą skarbnicą wiedzy

66 proc. wszystkich dorosłych Polaków korzysta z mediów społecznościowych. Niemal 90 proc. osób w wieku 16-64 lata są użytkownikami Facebooka – to zdecydowanie najpopularniejsza platforma w kraju. To miejsce, za pośrednictwem którego coraz więcej osób aktywnie poszukuje wiedzy i inspiracji – w tym z branży remontowo-budowlanej. Jak ich szukać oraz na jakie grupy warto zaglądać?

Grupy tematyczne w mediach społecznościowych to miejsca, w których zarówno eksperci, jak i pasjonaci łączą się, aby dyskutować, dzielić się wiedzą oraz tworzyć społeczności wokół wspólnych zainteresowań. Szczególnie popularne są na Facebooku, z którego według Digital 2023: Poland korzysta niemal 18 milionów Polaków, czyli blisko połowa użytkowników Internetu w naszym kraju. 1/3 osób mających konto na tej platformie poszukuje inspiracji lub porady, a te najlepiej znaleźć właśnie na grupie poświęconej konkretnej dziedzinie.

Jednymi z bardzo angażujących tematów są te związane z budową i remontem. Na polskim Facebooku istnieją setki grup na ten temat, których liczebność waha się od kilku do nawet ponad stu tysięcy osób. Jeśli sami planujemy budowę lub remont, warto dołączyć do takiej, w którą angażują się praktycy – osoby na co dzień pracujące w branży.

W grupie siła

Co daje przynależenie do grup? Przede wszystkim specjalistyczną wiedzę. Jeśli interesujesz się konkretnym zagadnieniem, np. chcesz otrzymać poradę wykonawczą, dowiedzieć się o odpowiednim produkcie lub rozwiązać swój problem, na grupie znajdziesz ekspertów i pasjonatów gotowych podzielić się swoimi spostrzeżeniami. To znakomity sposób na zdobywanie cennej wiedzy i doskonalenie swoich umiejętności.

Grupy remontowo-budowlane pozwalają także na interakcję i nawiązywanie relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach. To doskonała okazja do poznawania nowych ludzi, zarówno lokalnie, jak i na szerszą skalę. Wspólna pasja jest najlepszym tematem do rozmowy, a w dłuższej perspektywie nawet nawiązywania przyjaźni.

Po trzecie, grupy tematyczne to źródło inspiracji i wsparcia. Często możemy poczuć się zagubieni w gąszczu informacji o produktach, sposobach pracy, najlepszych rozwiązaniach. Grupa remontowo-budowlana pozwala skupić się na konkretnym obszarze oraz znaleźć inspirację w treściach tworzonych przez innych członków.

Warto pamiętać, że grupy tematyczne są także miejscem, gdzie możesz wyrazić siebie i podzielić się swoją wiedzą. To przestrzeń do prezentacji swoich osiągnięć, a także do budowania własnej marki osobistej.

Jak wybrać grupę?

Jednym z przykładów popularnych grup remontowo-budowlanych, która łączy w sobie najważniejsze cechy wartościowej przestrzeni do dyskusji, jest Grupa ATLAS – zŁAPmy się! To społeczność wykonawców – specjalistów z różnym stażem pracy oraz osób interesujących się budową/remontem, którzy traktują tę pracę jako dorywczą lub hobbystyczną.

Obecność na tej grupie pozwala być blisko Fachowców, którzy z tematami branżowymi mają do czynienia na co dzień. Co więcej, do konkretnych osób można w łatwy sposób dotrzeć na linii prywatnej i porozmawiać o własnym przypadku tym samym uzyskując wiedzę z pierwszej ręki.

ATLAS – zŁAPmy się! liczy ponad 20 tysięcy użytkowników. Na grupie codziennie pojawiają się posty członków, dziesiątki komentarzy czy reakcji. Każdy może liczyć na merytoryczną odpowiedź, dawkę inspiracji, a także odrobinę humoru. Moderacja dba o wysoką jakość dyskusji, jednocześnie gwarantując wolność słowa. Ważne, by każdy mógł poruszyć istotny dla siebie temat.

Uczestniczenie w grupie remontowo-budowlanej stanowi doskonałą okazję do poszerzania horyzontów, nawiązywania relacji i czerpania inspiracji niezależnie od tego, czy jesteś początkującym majsterkowiczem, czy doświadczonym Fachowcem. Czym jednak kierować się przy dołączeniu do konkretnej?

Przede wszystkim jakością treści, aktywnością członków i poziomem moderacji. Merytoryczne dyskusje pozwolą na podniesienie swoich kompetencji i otrzymanie jakościowych odpowiedzi, responsywność użytkowników będzie mieć wpływ na szybkość reakcji i żywiołowość dyskusji. Z kolei odpowiednia moderacja ma wpływ na poziom wypowiedzi i dbanie o przestrzeganie regulaminu.

Grupę ATLAS – zŁAPmy się! można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/groups/tylkoatlas.  Wystarczy zaakceptować regulamin, by stać się częścią aktywnej społeczności.

/źródło - /