Jak dojść do siebie po świątecznym obżarstwie?
Wpisany przez s.z.   
piątek, 05 kwietnia 2024 16:07

Jak dojść do siebie po świątecznym obżarstwie?

Twarde lądowanie po świętach? Nadmierne kilogramy? Poczucie winy za świętowanie bez umiaru? Mariusz Budrowski, współtwórca projektu Odmładzanie na Surowo i organizator Witariady 2024 radzi, co zrobić, by skutecznie zmierzyć się z konsekwencjami nadmiernego obżarstwa podczas świąt.

Obudź się! Święta się skończyły, ale przed Tobą kolejny piękny tydzień. Zadbaj więc o siebie i wróć do formy, zaczynając już od teraz. Przede wszystkim uwierz w to, że powrót do zdrowego trybu życia i równowagi żywieniowej JEST MOŻLIWY – jeśli tylko chcesz. Zamiast stosowania restrykcyjnej diety – skup się na zdrowym, zrównoważonym żywieniu.

Poniżej kilka wskazówek, jak dojść do formy po świątecznym szaleństwie.

• Zjadaj mniej, nie objadaj się – jedz tylko tyle, ile potrzebujesz, nie podjadaj między posiłkami.

• Ogranicz spożywanie ciężkostrawnych potraw - unikaj ciężkostrawnych, tłustych i wysokokalorycznych potraw. Skoncentruj się na lekkich posiłkach, bogatych w warzywa i owoce.

• Wznów aktywność fizyczną - regularna aktywność fizyczna pomoże przyspieszyć metabolizm i poprawi ogólne samopoczucie. Zacznij od łagodnych ćwiczeń, takich jak spacery, joga czy pływanie, a następnie stopniowo zwiększaj intensywność treningów.

• Pij wodę - picie odpowiedniej ilości wody pomaga oczyścić organizm z toksyn i przywrócić równowagę płynów w organizmie.

• Ogranicz spożycie alkoholu - jeśli nadmiernie spożywałeś alkohol podczas świąt, ogranicz jego spożycie w kolejnych dniach. Alkohol może prowadzić do odwodnienia organizmu i zaburzeń trawienia.

• Zadbaj o zdrowy sen - regularny i wystarczający sen jest kluczowy dla regeneracji organizmu. Postaraj się wrócić do regularnego harmonogramu snu i unikaj długich okresów bez snu.

• Zdrowe przekąski - jeśli odczuwasz ochotę na przekąski, sięgnij po zdrowe opcje, takie jak owoce, warzywa, czy orzechy.

• Zastanów się, co Ci służy, a co nie służy i staraj się wyeliminować to drugie ze swojego życia – krok po kroku lub szybkim cięciem – jak wolisz

• Poszukaj inspiracji wokół siebie – możesz znaleźć je w książkach, w internecie, np. na kanale Odmładzanie na Surowo, a także na różnego rodzaju wydarzeniach, np. na Witariadzie – kolorowym festiwalu pełnym zdrowia i dobrej energii, który odbędzie się 12-14 lipca w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie pod Warszawą.


Piąta edycja Festiwalu Witariada odbędzie się w tym roku w dniach 12-14 lipca w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie przy ul. Gościnnej 20, 05-555 Tarczyn. Będzie to wydarzenie, obfitujące w wykłady, pokazy, zajęcia interaktywne, sportowe, warsztaty, koncerty, strefę zakupową, witariańską strefę gastronomiczną, wspólne ogniska i strefę dla dzieci. Tematy, jakie poruszymy to: zdrowie, profilaktyka, żywienie, alternatywne metody uzdrawiania, posty okresowe i czasowe, leczenie dietą, Nowa Germańska Medycyna, rozwój duchowy i osobisty, ekologia, permakultura, epigenetyka, bliskość z naturą, słowiaństwo. Kup bilet: https://www.witariada.com/events

/źródło - /