Zadbaj o dobry sen Twojego dziecka – 8 Zabaw na Dobranoc PDF
Wpisany przez s.z.   
czwartek, 30 maja 2024 12:47

Zadbaj o dobry sen Twojego dziecka – 8 Zabaw na Dobranoc

Pora na dobranoc może być jedną z największych wyzwań dnia dla rodziców małych dzieci. Bez względu na to, jak dobrze przygotujecie swoje pociechy do snu, zawsze zdarzają się momenty, gdy maluchy walczą z sennością do ostatniego tchu. Kluczem do sukcesu może okazać się zmęczenie dzieci poprzez różnorodne zabawy. Emma Sleep przestawia osiem kreatywnych gier na dobranoc, które pomogą w uspokojeniu i wyciszeniu aktywnych dzieci, a jednocześnie sprawią, że pora snu stanie się przyjemnym rytuałem.


 

1. Plecy Jaka
Zainspirowana popularną zabawką z lat 90., ta gra polega na nagrywaniu dźwięków w domu i zgadywaniu, co to za dźwięk. Dzieci mogą chodzić po domu i nagrywać interesujące dźwięki za pomocą telefonu komórkowego lub innego urządzenia nagrywającego dźwięk. Zabawa ta nie tylko angażuje dzieci, ale również rozwija ich zdolności słuchowe i koncentrację.
2. Zgadnij, co widzę
Klasyczna gra, idealna na dobranoc lub podróże samochodem. Jedna osoba wybiera przedmiot w pokoju i opisuje go, mówiąc: „Widzę coś [niebieskiego, czerwonego, dużego, z dwoma rogami, itp.]”. Druga osoba zgaduje, co to za przedmiot. To świetny sposób na naukę kolorów, kształtów, liczb i różnych słów opisujących, a także na wyciszenie malucha przed snem.
3. Cienie
Weź latarkę, kilka ulubionych zabawek dziecka i przygotuj wolne miejsce na ścianie w sypialni. Użyj latarki, aby rzutować cienie zabawek na ścianę i opowiadaj historie przy ich pomocy. Dzieci mogą brać aktywny udział, trzymając zabawki i tworząc własne opowieści. Ta zabawa rozwija wyobraźnię i pomaga dzieciom się zrelaksować.
4. Turlanie i przewracanie
Pozwól dzieciom na turlanie się po łóżku, aż się zmęczą. To nie tylko świetne ćwiczenie, ale także sposób na rozwijanie koordynacji i stabilności. Naucz dzieci piosenki „Dziesięciu w łóżku”, która zachęca do turlania się podczas śpiewania.
5. Wieczorna joga
Podstawowe pozycje jogi, takie jak pozycja psa z głową w dół czy pozycja wojownika, są proste i zabawne dla dzieci. Joga to świetny sposób na rozciągnięcie ciała i wyciszenie przed snem. Można ją łatwo wykonywać na materacu, co sprawia, że jest idealna na wieczorną rutynę.
6. Simon mówi
Każde dziecko uwielbia tę klasyczną grę naśladowczą. Polecenia typu „Simon mówi, skacz na jednej nodze” czy „Simon mówi, czołgaj się pod łóżkiem” pomogą dzieciom zużyć resztki energii. Po kilku rundach zarówno dzieci, jak i rodzice będą wystarczająco zmęczeni i gotowi do snu.
7. Śpiący olbrzym
Połóż się na łóżku i pozwól dzieciom układać swoje małe plastikowe figurki i samochodziki na twoim ciele. Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, udawaj śpiącego olbrzyma i strząśnij zabawki, co wywoła radość i śmiech. Ta zabawa nie tylko angażuje dzieci, ale także pomaga im się wyciszyć.
8. Gry karciane
Gry karciane takie jak Uno, Go Fish czy Stara Panna są idealne do gry w łóżku. To świetny sposób na zacieśnienie więzi z dziećmi przed snem, sprawiając, że pora na dobranoc staje się przyjemnym rytuałem.

„Pamiętajcie, że regularny harmonogram snu jest kluczowy dla zdrowia waszych dzieci. Badania pokazują, że dzieci, które mają ustaloną rutynę przed snem, zasypiają szybciej i śpią dłużej. Unikajcie późnych drzemek, starajcie się o regularne godziny kładzenia się spać i budzenia, a także dbajcie o odpowiednie warunki w sypialni. Zdrowe nawyki snu to inwestycja w przyszłe zdrowie waszych pociech.” - komentuje Theresa Schnorbach, Liderka Zespołu Badań nad Snem w firmie Emma Sleep.


O Emma — The Sleep Company:
The Sleep Company jest firmą zarządzaną przez założycieli i wiodącą na świecie marką snu Direct-to-consumer. Założona w 2013 r. przez dr Dennisa Schmoltziego i Manuela Muellera w Niemczech, firma działa w ponad 30 krajach i osiągnęła obroty w wysokości 873 mln EUR (948 mln USD) w 2022 r., co stanowi 35-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Produkty Emma® są sprzedawane za pośrednictwem podejścia omnichannel, w tym D2C/online, marketplace'ów i ponad 3500 sklepów stacjonarnych. Emma z powodzeniem współpracuje z ponad 200 sprzedawcami detalicznymi. Ponad 1000 członków zespołu Emma pracuje na całym świecie, z biurami we Frankfurcie (Niemcy), Manili (Filipiny), Lizbonie (Portugalia), Mexico City (Meksyk) i Szanghaju (Chiny).
Więcej informacji na temat Emma- The Sleep Company można znaleźć na stronie team.emma-sleep.com/press

O Theresie Schnorbach:
Theresa Schnorbach jest psychologiem i naukowcem zajmującym się snem, specjalizującym się w psychologii klinicznej i neuropsychologii poznawczej. Ukończyła szkolenie podyplomowe z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej Bezsenności (CBT-I) w Niemieckim Towarzystwie Badań nad Snem i Medycyny Snu (DGSM), uznanym przez Europejskie Towarzystwo Badań nad Snem. Theresa jest zaangażowana w stosowanie nauki w prawdziwym świecie, aby pomóc ludziom obudzić się w najlepszym wydaniu. Dla zdrowego, szczęśliwego i dostatniego życia. Pracowała już z wieloma profesjonalnymi sportowcami z różnych dyscyplin, zarówno w sportach tradycyjnych, jak i e-sportowych. Theresa dołączyła do Emma - The Sleep Company w październiku 2020 roku i kieruje zespołem ds. badań nad snem oraz Emma Sleep Consultancy.

/źródło -   fot.Pixabay /

Poprawiony: czwartek, 30 maja 2024 13:02