Strefa na Zdrowie Polpharmy - bezpłatne badania dla mieszkańców polskich miast
Wpisany przez s.z.   
niedziela, 16 czerwca 2024 16:34

Strefa na Zdrowie Polpharmy - bezpłatne badania dla mieszkańców polskich miast

W czerwcu rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań Strefa na Zdrowie Polpharmy zainicjowana przez firmę Polpharma. W 6 miastach w Polsce tj. Nowej Dębie, Starogardzie Gdańskim, Janowie Podlaskim, Oświęcimiu, Olsztynie oraz Sieradzu mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie dostępu do podstawowych badań medycznych i promocję profilaktyki zdrowotnej wśród lokalnej społeczności.

Organizowany co roku cykl bezpłatnych konsultacji zdrowotnych umożliwia polskim pacjentom skorzystanie z porad lekarskich i badań,  do których dostęp na co dzień jest utrudniony lub czas oczekiwania w kolejce na wizytę jest wydłużony. Akcja ta ma również na celu wykrycie ewentualnych schorzeń we wczesnym stadium, co umożliwia wczesną interwencję i skierowanie pacjentów na odpowiednie leczenie.

Bezpłatne badania medyczne będą dostępne dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców. Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

W tym roku pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań o profilu kardiologicznym, pulmonologicznym, okulistycznym, dermatologicznym oraz badania USG.

PAKIET

KARDIOLOGICZNY

Profil lipidowy

EKG i ciśnienie tętnicze

Poziom glukozy we krwi

Hemoglobina glikowana

Konsultacja lekarska

PAKIET

PULMONOLOGICZNY

Badanie spirometryczne

Konsultacja lekarska

PAKIET

OKULISTYCZNY

Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Badanie lampą szczelinową

Konsultacja lekarska

PAKIET

DERMATOLOGICZNY

Badanie znamion dermatoskopem

Konsultacja lekarska

BADANIE

USG

piersi/jąder/tarczycy

Konsultacja lekarska

Pierwsza akcja w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy odbędzie się 16.06 w Nowej Dębie. Strefy we wszystkich lokalizacjach będą otwarte w godzinach 10:00-18:00 (w Starogardzie Gdańskim 9:00-16:00). Mieszkańcy zostaną poinformowani o szczegółach poprzez lokalne media, strony internetowe miasta i plakaty informacyjne. Na miejscu będzie można nie tylko skorzystać z konsultacji lekarskiej, ale otrzymać materiały edukacyjne i poznać zasady przeciwdziałania najpopularniejszym schorzeniom.

***** *** ***** *** *****

Strefa na Zdrowie Polpharmy to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 24 tysiące pacjentów podczas 117 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.

 /źródłó - /


Poprawiony: niedziela, 16 czerwca 2024 16:46