Wpływ Babci Stefanii na moje uczestnictwo w UUTW Drukuj Email
Wpisany przez Ewa   
środa, 27 maja 2009 08:28

Wpływ Babci Stefanii na moje uczestnictwo w UUTW...

 

Moje cioteczne rodzeństwo powiedziało już co nieco* o Babci Stefanii, ale pominęli fakt, że Babcia miała fenomenalny słuch i pięknie grała na fortepianie /Jej siostra ,ta która zaginęła z księciem gruzińskim, miała przepiękny głos i fantastycznie śpiewała/.

 

W czasie pobytu u dziadków z moją cioteczną siostrą Małgosią zachęcane przez Babcię, urządzałyśmy koncerty. Małgosia grała na fortepianie, a ja śpiewałam. Babcia stale powtarzała mi ,że powinnam wstąpić do zespołu "Mazowsze". Małgosia ukończyła konserwatorium i jest znanym w Polsce i nie tylko, filmowym operatorem dźwięku, a ja jestem po farmacji. Nie mniej od szkoły podstawowej należałam do jakiegoś chóru. Obecnie też, do Ursynowia Cantabile przy UTW na Warszawskim Ursynowie.

W ub. roku na I Ogólnopolskich Juwenaliach III Wieku zorganizowanych przez Fundację AVE/www.fundacjaave.pl/,nasz chór zdobył grand prix Juwenalii co się przełożyło na otrzymaniu 3000zł i zakupie spódnic dla chórzystek. W br. II Juwenaliach III Wieku /23-24.V./wyśpiewaliśmy -bo mamy w swoim zespole 2 panów/-I nagrodę w kategorii chóry/i 1500 zł/.

Wielkie uznanie należy się organizatorom tego Ogólnopolskiego Festiwalu Uniwersytetów III wieku i Twórczych Seniorów przede wszystkim prezesowi Fundacji p. Bartłomiejowi Włodkowskiemu, który już myśli, że od przyszłego roku będzie zapraszał gości zagranicznych.

Udział w Juwenaliach jest niewątpliwie dużym przeżyciem dla nas seniorów, a zdobywanie nagród dodatkowym.

                                                                                         Babcia Ewa

 

* O Babci Stefci więcej przeczytasz w zakładce „Babcie o swoich Babciach”. Namawiamy do przysyłanie wspomnień o Waszych Babciach, które wraz ze zdjęciami przysyłajcie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 22:49