Nie zapomnij o niespodziance dla Andrzeja ! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 28 listopada 2013 16:24

Nie zapomnij o niespodziance dla Andrzeja!

W sobotę 30 listopada każdy Andrzej obchodził będzie imieniny. Tradycyjnie w noc przed tym wydarzeniem świętowane są popularne Andrzejki, w tradycji związane z miłosnymi wróżbami i przesądami. Jak mówi stare porzekadło „Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście".

Dokładnie nie wiadomo, skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Andrzejek. Najprawdopodobniej pochodzi on z wierzeń celtyckich i starogermańskich, związanych z bogiem płodności, urodzaju i miłości – Frey. Wierzenia ludu wskazywały także na pojawianie się w tym czasie wielu istot pozaziemskich, dzięki którym wróżby zyskiwały większą, magiczną moc. Początkowo ta noc była skierowana wyłącznie do młodych, niezamężnych kobiet, które poprzez branie udziału w licznych wróżbach, a nawet poważnych rytuałach miały dowiedzieć się czegoś więcej o swoich przyszłych małżonkach. Z czasem pełne powagi obchody przekształciły się w radosne gry i zabawy dla dziewcząt, a z biegiem lat również chłopcy przyłączyli się do nich i wszyscy razem brali udział w tej rozrywce. Dzisiaj święto te jest obchodzone przez wszystkich, którzy maja na to ochotę – dzieci, młodzież, dorosłych, kobiety, mężczyzn, zamężnych i niezamężnych. W końcu chodzi o dobrą zabawę w gronie znajomych i nutkę nadziei dla samotnych na znalezienie partnera. A w jaki sposób można dowiedzieć się czegoś o przyszłym współmałżonku?

Wywróż sobie partnera!
Jedną z najbardziej popularnych zabaw jest wróżenie z obierków jabłka. Aby to zrobić należy starannie obrać owoc wokół w taki sposób, by skórka tworzyła jedną całość. Następnie trzeba rzucić ją przez lewe ramię. Litera, w jaką ukształtuje się skórka będzie pierwszą literą imienia przyszłego partnera.

Kolejna wróżba polega na przygotowaniu czterech filiżanek ustawionych dnem do góry i włożeniu pod pierwszą - obrączki, pod drugą – monety, pod trzecią – listka, czwartą zostawiając pustą. Następnie jedna osoba zamienia filiżanki miejscami, a druga musi wybrać jedną z nich. Jeżeli pod filiżanką znajdzie obrączkę to znaczy, że czeka ją spełniona miłość i niedługo weźmie ślub, jeżeli listek – będzie to znaczyło, że zostanie starą panną, wylosowanie monety oznacza bogactwo, a pusta filiżanka zwiastuje brak zmian w życiu.

Wróżenie z liści to kolejny sposób na sprawdzenie czy los połączy nas z wymarzonym partnerem. W zabawie może wziąć udział dowolna liczba osób. Potrzebne są małe listki, które każda osoba musi oznaczyć – jeden symbolizujący dziewczynę, drugi konkretnego chłopaka. Następnie listki wrzuca się do miski z wodą – jeżeli listki zetkną się oznacza to, że para również będzie razem.

Kolejna zabawa przeznaczona jest dla osób, na których zabawie obecny będzie pies. Każda osoba musi własnoręcznie przygotować i upiec placek, a następnie posmarować go tłuszczem. Gotowe placki układane są kolejno w jednym miejscu. Ta osoba, której placek zostanie zjedzony przez psa jako pierwszy weźmie ślub najszybciej!

Nie zapomnij jednak o Andrzeju
Wiele osób obchodzących Andrzejki skupia się na zabawie, zapominając jednak o... Andrzejach! A przecież cała zabawa rozgrywa się w wigilię ich imienin! Dlatego każdy, kto ma znajomego o tym imieniu, a z którym będzie świętował, powinien sprawić mu niespodziankę. Aby sprawić mu prezent, który tematycznie będzie pasował do Andrzejek, możesz podarować znajomemu voucher na szkolenie z uwodzenia, dzięki któremu zdobędzie więcej pewności siebie w kontaktach z kobietami. Innym dobrym pomysłem będzie sprawienie mu voucheru na masaż gorącymi kamieniami, który zrelaksuje go po całonocnej Andrzejkowej zabawie. A jeżeli znajomy Andrzej jest zatwardziałym kawalerem, na pewno bardzo ucieszy się z voucheru na piwny kurs degustacyjny!

Do Andrzejek pozostało niewiele czasu tak więc warto już zaplanować zabawę oraz wróżby. No i oczywiście – nie zapomnijcie o Andrzejach!

Wszystkie wymienione prezenty można znaleźć w ofercie firmy Super Prezenty na stronie internetowej www.superprezenty.pl lub w stacjonarnych punktach sprzedaży w Warszawie w Galerii Mokotów, CH Janki oraz Targówek.

 

/źródło - Core PR/