Jak operatorzy komórek robią nas w konia... Drukuj Email
Wpisany przez Dziadek i Karol   
sobota, 19 grudnia 2009 17:27

Jak operatorzy komórkowi robią nas w konia…

Drogi dziadku! Proszę Cię przestrzeż innych!
Moja komórka dała znać, że coś tam przyszło, jakiś SMS. Odebrałem, a tam:

- ”Zostałeś wytypowany do wielkiej nagrody 50000 zł. Wyślij pustego SMS-a…”.

Wysłałem (4,80 zł), po chwili kolejny:

- „Brawo jesteś w finale, walczysz o 10000 zł wyślij pustego SMS-a…”. Wysłałem (4,80 zł), a po chwili:

- „Najpierw usiądź. Nie uwierzysz jesteś wśród 2500 grających o 50000 zł. Wyślij pustego SMS-a…”

…i tak po chwili jestem już ok. 30 zł do tyłu, a tu kolejny SMS i znowu:

- „Usiądź bo nie uwierzysz. Czek już wypisany na 10000 zł. Wyślij tylko pustego SMS-a…” (coś mi się nagrody przestały zgadzać, bo raz 50, a raz 10 tys. zł. I gdybym był mądrzejszy, to powinienem dalszą grę olać.)

…i znowu dałem się nabrać by, w krótkim czasie być już ponad 60 zł w plecy (jak to mawia młodzież). Postanowiłem nie odpowiadać, a tu znowu…

- „Usilnie wzywamy abonenta o nr….o wysłanie pustego SMS-a na 74500 i Blankiet przekazu 10000 zł. już przygotowany! Pilne! Czekamy 30 min.”. Ja twardo nie wysyłam pustego SMS-a, a tu po jakimś czasie:

- „Pilne! Po raz ostatni kierownik loterii wzywa posiadacza numeru…do wysłania 1 pustego SMS-a na 74500. Blankiet przekazu 50000 zł czeka”. Ja twardo nic. Po jakimś czasie:

- „Szukamy osoby z nr… Chcemy przekazać tej osobie wiadomość o 10000 zł. Jeśli to Twój numer wyślij OK. na 74500,-. Przekaz na 10000 zł czeka”.

Ja nadal nic, a tu znowu:

– „Masz dwie nieodebrane wiadomości od kierownika loterii. Chcemy zamknąć arkusz przelewów! Ślij pusty SMS na 74500. Czekamy 20 min.!”. Ja twardo (choć, kurcze, już arkusz czeka). Po chwili:

- „Pieniądze w kwocie 10000 zł. Przygotowane do odbioru. Czekamy na pusty 1 SMS o treści ODBIÓR od osoby z numerem…”

Ja dalej nic, a ONI:

- „Ostateczne wezwanie dla właściciela … Prosimy o pusty SMS na nr. 74500 – Gratulacje.”

Ja nic, a ONI:

- „Pilne! Stanowczo wzywamy abonenta o numerze… do wysłania tylko jednego SMS-a na 74500! Druk przekazu 10000 zł. przygotowany – Kierownik”

Ja jak skała , a ONI :

- „Pieniądze w kwocie 10000 zł przygotowane do odbioru. Czekamy na 1 SMS o treści Odbiór od osoby z numerem…”

Ja nadal nic na co ONI:

- „Po raz ostatni wzywamy osobę z numerem… do wysłania SMS-a na 74500. Dotyczy nagrody 10000 zł. Komisja nagród. Gratulacje.”

Ja…, a tu nagle nowy SMS z pod innego numeru atakuje:

- „Komunikat specjalny! Ten numer został wylosowany z listy. Teraz jest do wygrania 15000 zł. Odpowiedz. Czy waluta Euro jest walutą USA. Odp. na 72203 wpisz Tak lub Nie – 2,44 zł”. Oczywiście nie odpisałem i ci dali od razu za przegraną. Zorientowali się, że „idiotele” nie zadziałało. Więcej mnie nie niepokoili, ale nagle…:

- „Ostatecznie wzywam abonenta ERA. Masz 2 nieodebrane zawiadomienia od kierownika. Wyślij 1 pusty SMS na 74500 i koperta 10000 zł. czeka. Masz 15 minut”.

Ja, jak myślicie? Nic! A ONI na to:

-  „Usilnie wzywamy abonenta… o wysłanie TYLKO 1 pustego SMS-a na 74500 i departament nagród wypłaci na konto 10000 zł.. Pozdrawiamy!” Ja… ,a ONI:

-  „Mamy polecenie od Prezesa, aby zapytać czy chcesz odebrać 10000 zł czekamy na odpowiedź. Twój SMS jest decydujący”

Ja…, a ONI:

 - „Ostatecznie przygotowaliśmy arkusz. Jest gotowy do wydruku. Czekamy na pustego SMS-a od abonenta …. Masz 15 minut na odpowiedź na numer 74500”

Tak można by w nieskończoność. Niestety wielu ludzi się na to nabiera. Kierownik, komisja, a nawet sam prezes ( nie wiadomo czego) do mnie pisali, aby wyciągnąć ode mnie, emeryta moją ciężko wypracowaną emeryturę. Nie dajcie się zwariować Erze, Plusowi i innym operatorom. Nie mają innego sposobu na łatanie dziur w swoich finansach, więc doją nas, naiwniaków…Znam takich co w tajemnicy przed żonami, a także żony przed mężami, wydali po 600 i więcej złotych, by dowiedzieć się, że „…arkusz już został przygotowany wyślij tylko…” Nie dajcie się ogłupiać zarówno SMS-om, jak i idiotycznym „teleturniejom” w TV, co to stoi panienka i czeka, aż Cię z nią połączą. Ty też czekasz, a licznik na twoim rachunku stuka. Oczywiście nie połączą cię szybko, ponieważ wolnej linii nie ma… Niestety jestem idiotą, gdyż dałem się wrobić w ponad 60 zł, ale się opamiętałem… Swoją drogą, jeśli nie robi tego Era, tylko jest wykonawcą zlecenia jakiejś firmy „Krzak”, to czy to jest dozwolone, aby udostępniać mój numer telefonu temu „Krzakowi”. Po co im pusty SMS i pytanie, czy mój telefon jest mój? Skoro do mnie piszą to wiedzą, że do mnie piszą. Jednym słowem robili ze mnie idiotę i trochę się im to udało, ale był to ostatni raz…

 

 

Rozgoryczony abonent ERY - Karol (do innego operatora się nie przeniosę, bo tam jest tak samo, a telefon trzeba mieć – takie czasy)

 

 

Karolu!

Masz rację w 100% lecz nie, że jesteś idiotą (idiota grałby dalej), tylko w tym, że na każdym kroku jesteśmy robieni, jak się wyraziłeś na początku, ”W KONIA”. Cóż mogę powiedzieć. Nie dawajmy się. Nie odpowiadajmy na SMS-y, nawet gdyby to sam prezes czy komisja itp. Swoja drogą mogła by się tym zająć Komisja Sejmowa do spraw gier hazardowych, jeśli jest się w stanie zająć czymkolwiek w ogóle…

 

 

Zrzędliwy dziadek Funio


Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 11:21