Prośba służb ratowniczych Drukuj Email
Wpisany przez Dziadek Funio na prośbę n/wym   
piątek, 15 stycznia 2010 16:54

Prośba służb ratowniczych

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
altW/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie itp .
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency).Wpisanie nr. telefonu więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd. Czyli nr. tel. córki czysyna, a w miejscu na nazwisko wpiszcie - ICE1
Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.
Wpiszcie ten numer teraz, od razu do swojej komórki bo potem zapomnicie i powiadomcie o takiej inicjatywie znajomych. 
 
Ja przy imionach swoich najbliższych już dawniej podopisywałem – żona, córka, syn, zięć. To też jest metoda ale w kraju bo taki Austriak np. nie zrozumie co znaczy słowo żona czy zięć. Tak więc pomysł ICE jest świetny.
Dziadek Funio na prośbę w/wym.

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 11:23