Nowy rozdział aparatów słuchowych Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 04 sierpnia 2016 08:48

NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII APARATÓW SŁUCHOWYCH

Phonak wprowadza na rynek platformę nowej generacji – aparaty słuchowe z nowymi ładowalnymi bateriami litowo-jonowymi

Przełomowa technologia baterii litowo-jonowych kieruje na nowe tory rozwój aparatów słuchowych i otwiera przed osobami z ubytkiem słuchu jeszcze większe możliwości samorealizacji i życia bez ograniczeń.
Phonak, wiodący na świecie dostawca aparatów słuchowych i bezprzewodowych rozwiązań ułatwiających komunikowanie się, wprowadza na rynek nową generację aparatów słuchowych – platformę Belong, w której w aparatach słuchowych wykorzystano pionierską technologię baterii litowo-jonowych. Oparte na znakomitej technologii Palio 3 i zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc osobom z ubytkiem słuchu, nowe produkty Audéo B Receiver-in-Canal (RIC) i aparaty słuchowe z ładowalnymi bateriami litowo-jonowymi, Audéo B-R, już w sierpniu tego roku pojawią się na rynku w Stanach Zjednoczonych, a w październiku – w Europie.
„Osoby z ubytkiem słuchu żyją aktywnie i oczekują, że ich aparaty słuchowe spełnią ich oczekiwania. Audéo B to dowód, jak mocno angażujemy się w tworzenie innowacyjnych – najlepszych dostępnych na rynku – rozwiązań, które zmieniają na lepsze życie wielu ludzi. Ta przełomowa, wiodąca na rynku technologia oferuje pierwsze tego rodzaju ładowalne baterie litowo-jonowe umożliwiające słyszenie przez 24 godziny po jednym ładowaniu”*, powiedział Martin Grieder, wiceprezes Grupy Phonak.
Badania wykazały, że ładowalne baterie wbudowane w aparaty słuchowe to hit na liście aparatów słuchowych, których szukają osoby z ubytkiem słuchu. W odpowiedzi na te oczekiwania oraz na podstawie wieloletnich badań i intensywnych testów powstało Phonak Audéo B-R, które otwiera nowy rozdział w historii aparatów słuchowych. Obecnie baterie litowo-jonowe to najszybciej rozwijająca się i najbardziej obiecująca technologia, która oferuje o 40% większą moc niż konwencjonalne akumulatory. Dzięki nim aparaty słuchowe Phonak Audéo B-R ładują się szybciej i działają dłużej niż jakiekolwiek inne aparaty słuchowe. To nowe pionierskie rozwiązanie jest jednym z wielu wyników osiągniętych dzięki stałemu zaangażowaniu firmy Phonak, aby poprawić jakość życia osób z ubytkiem słuchu.
Audéo B-R – 24 godziny* słuchania i jedno proste ładowanie – inteligentne elastyczne opcje ładowania

Ładowalne aparaty słuchowe Phonak to pierwsze na świecie aparaty z wbudowaną ładowalną baterią litowo-jonową, które działają aż 24 godziny*, a proste ładowanie trwa tylko 3 godziny. Opcja 30-minutowego szybkiego ładowania wystarcza na 6 godzin użytkowania. Dodatkowo baterie litowo-jonowe zachowują swoje właściwości przez cały czas użytkowania aparatów słuchowych, można je ładować regularnie przez wiele lat. A ponieważ komora baterii jest zamknięta, uwalnia to użytkownika aparatów słuchowych od regularnego powtarzania kłopotliwych czynności związanych z wymianą baterii. Nowa technologia jest również przyjazna dla środowiska.
Przeciętny użytkownik aparatów słuchowych zużywa około 100 baterii rocznie. Ładowalne aparaty słuchowe firmy Phonak są idealne dla tych, którzy są ciągle w ruchu. Dostępne są elastyczne opcje ładowania. Pakiet zasilania, po prostu dołączony do Phonak Charger Case, zapewnia zasilanie równoważne siedmiu pełnym ładowowaniom obu aparatów słuchowych i jest idealny na krótkie podróże, gdy źródło zasilania jest niedostępne. Dodatkowo Phonak oferuje miniładowarkę, która zapewnia użytkownikom pełną elastyczność.

System AutoSense OS: system zapewniający niespotykaną w branży jakość słyszenia

Aparaty słuchowe Audéo B działają pod kontrolą systemu operacyjnego AutoSense OS , najnowocześniejszego w branży systemu operacyjnego firmy Phonak, który został dodatkowo rozbudowany o takie funkcje, jak adaptacyjna SoundRecover2, i oferuje jeszcze lepszą jakość słyszenia w codziennych sytuacjach. Jest w pełni zautomatyzowany, użytkownicy aparatów słuchają bez wysiłku, nie muszą naciskać żadnych przycisków ani przełączać się między programami słuchania. Udowodniono, że rozumienie mowy jest o 20% lepsze ogólnie i nawet o 60% lepsze w hałaśliwych środowiskach, dzięki wyrafinowanej automatycznej selekcji. Bez względu na to, czy jesteś na kolacji z przyjaciółmi w głośnej restauracji, prowadzisz samochód czy słuchasz muzyki, system AutoSense OS robi to, czego nie potrafi żaden inny system. Przechwytuje i analizuje w czasie rzeczywistym dźwięki dochodzące do mikrofonów, a następnie dostosowuje parametry. Może utworzyć ponad 200 różnych konfiguracji, aby dostosować aparaty słuchowe do środowiska słyszenia.
Phonak Belong – nowa platforma produktów gotowych na wprowadzanie kolejnych przełomów technologicznych

Po niespełna dwóch latach od wprowadzenia na rynek platformy produktów Venture, która odniosła spory sukces, Phonak przygotował kolejną platformę produktów opartą na elastycznej technologii Palio. Nowej generacji aparaty słuchowe Audéo B ze słuchawką w kanale to pierwszy z serii produktów Phonak Belong, w którym wykorzystano innowacyjne technologie opracowane specjalnie po to, aby pomóc osobom z ubytkiem słuchu. Nowe aparaty słuchowe Audéo B to również nowy projekt, dostępny w 4 poziomach wydajności i w 9 kolorach. Wszystkie modele mają stopień ochrony IP 68. Oznacza to, że są odporne na kurz i zabezpieczone przed wodą. Wprowadzając platformę Belong.
Phonak po raz kolejny wspiera osoby z ubytkiem słuchu i pomaga im prowadzić normalne życie.

Więcej informacji można uzyskać na stronach: www.phonak.com , www.phonakpro.com 

/źródlo - Studio - PR/