"Nigdy się nie poddam! Będę mieć dzicko" - kampania InviMed wspierająca osby walczące z niepłodnością Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 20 lutego 2017 13:27

„Nigdy się nie poddam! Będę mieć dziecko” - Kampania InviMed wspierająca osoby walczące z niepłodnością

Co czują Ci, którzy walczą o dziecko? Co o sobie myślą? Jak są odbierani przez otoczenie? ”Niepłodność odbiera mi godność” – to zdanie znalezione w sieci zainspirowało kliniki leczenia niepłodności InviMed do rozpoczęcia kampanii wspierającej swoich pacjentów i wszystkich, których dotknęła choroba – niepłodność.

 

Niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za chorobę w 2010 roku. Obecnie w Polsce leczenia wymaga co piąta para starająca się o dziecko. Mimo dużej skali problemu o niepłodności mówi się prawie wyłącznie w kontekście sporu światopoglądowego wokół in vitro. Temat przeżyć i odczuć osób walczących przez wiele lat o dziecko nie jest poruszany w debacie publicznej. Sami chorzy często nie przyznają się nawet najbliższym do leczenia w obawie, że będą oceniani i nie zostaną zrozumiani.

Celem kampanii prowadzonej przez kliniki leczenia niepłodności InviMed jest zwrócenie uwagi na trudny, również w aspekcie emocjonalnym i społecznym, proces leczenia niepłodności. O problemie opowiada film, który można zobaczyć na www.invimed.pl/duma  oraz blogerzy, którzy włączyli się do akcji i na co dzień poruszają na swoich blogach tematy związane z rodzicielstwem, często również z wyboistą drogą dochodzenia do niego.

Do akcji wsparcia mogą przyłączyć się zarówno Ci, którzy wiedzą, jaką siłą i determinacją muszą wykazać się osoby starające się dziecko, jak i wszyscy, którzy uważają, że niepłodni zasługują na to, by docenić ich poświęcenie i wolę walki. Aby to zrobić trzeba wejść na www.invimed.pl/duma  i napisać kilka ciepłych słów, które zostaną przekazane pacjentom klinik za pośrednictwem strony www oraz Facebooka.


InviMed to największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, obecna na rynku od 16 lat. Aż 43 proc. kobiet korzystających z leczenia in vitro w InviMed zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie. Potwierdzają to niezależne raporty ESHRE (Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii). Wysoka skuteczność zapewnia klinikom wysoką pozycję, zarówno wśród polskich, jak i wielu europejskich klinik. Dla porównania, w Polsce średnia skuteczność wynosi 37,3 proc., a w całej Europie 33,2 proc.
Pierwsza klinika InviMed została otwarta w 2001 r. w Warszawie. Dziś InviMed to 6 specjalistycznych placówek – 5 klinik: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach oraz filia w Bydgoszczy. Wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy oraz embriologów InviMed prowadzi rozwiniętą diagnostykę i skutecznie leczy niepłodność, pomagając pacjentom w najtrudniejszych przypadkach. Wykorzystuje zaawansowane technologie medyczne w zakresie: zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro (również z wykorzystaniem komórek rozrodczych dawców), inseminacji oraz zabezpieczania płodności. Na co dzień wspiera go Rada Naukowa InviMed, złożona z wybitnych i uznanych na świecie lekarzy-naukowców. Dzięki klinikom InviMed urodziło się już ponad 8 tys. dzieci. InviMed był realizatorem rządowego „Programu Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016". Więcej informacji o leczeniu niepłodności oraz klinikach InviMed na www.invimed.pl.

Poprawiony: wtorek, 28 lutego 2017 22:16