W Sulejówku powstaje wyjątkowy Pałac dla Seniora Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 28 kwietnia 2017 10:11

W Sulejówku powstaje wyjątkowy Pałac dla Seniora

To ma być obiekt wyróżniający się na tle innych ośrodków - nowoczesny, przyjazny, mogący pomieścić ponad 120 pensjonariuszy. Projekt jest realizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Burmistrza.

Placówka powstaje przy ulicy Zygmunta Krasińskiego. Jak zapewnia inwestor, obiekt będzie gotowy i oddany do użytku w połowie tego roku. – Działając na rynku opieki długoterminowej od 17 lat obserwujemy rosnące zainteresowanie tego typu usługami. W bliskim sąsiedztwie nie ma podobnej placówki, oferującej kompleksową i stojącą na wysokim poziomie całodobową opiekę dla seniorów. Nowa inwestycja przyczyni się również do większej aktywizacji zawodowej w tym regionie. Na stałą pracę w ośrodku może liczyć co najmniej kilkadziesiąt osób – twierdzi przedstawiciel inwestora Anna Ziółkowska.
Placówka będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, przewlekle chorych. Pensjonariusze znajdą się pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu medycznego: pielęgniarskiego, lekarskiego, opiekuńczego a także rehabilitantów. Do ich dyspozycji pozostaną pokoje 1- lub 2-osobowe oraz apartamenty. W każdym pokoju znajdzie się łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych, system przywoławczy i łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym. Dodatkowo pokoje będą wyposażone w telewizor, telefon i Internet . Na terenie placówki powstaje duży ogród z altaną i pięknie zagospodarowanym stawem. – To doskonałe miejsce do spacerów, aktywnego wypoczynku, a nawet rehabilitacji na świeżym powietrzu, gdyż z części urządzeń będzie można skorzystać na zewnątrz. Ponadto w ośrodku powstaje duża sala do kinezyterapii oraz specjalistyczne gabinety do hydro i fizykoterapii (elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki.). Będą prowadzone również warsztaty z terapii zajęciowej np. muzykoterapia, arteterapia, biblioterapia oraz różne zajęcia usprawniające pamięć i rozwijające pasje – wylicza Daniel Balla, Prezes Zarządu WRI Investment.
Na terenie ośrodka znajdą się sale dzienne, przestrzenna jadalnia z widokiem na ogród i bezpośrednim dostępem do własnej, nowoczesnej kuchni, kaplica, a nawet salonik fryzjerski – Od kilkunastu lat z powodzeniem prowadzimy podobny ośrodek w Markach przy ul. Leśnej 27. Znamy rynek i potrzeby osób starszych. Nowa placówka odpowiada na ich zapotrzebowanie, bez względu na wiek oraz stan zdrowia. Chcemy zapewnić komfortowe warunki, w przytulnej i miłej atmosferze, które nie będą kojarzone z warunkami szpitalnymi. Placówka ma stworzyć klimat domowy, a nie miejsca przymusowego pobytu – wskazuje Katarzyna Bogucka, Dyrektor NZOZ Dom Opieki Pałac w Markach.
Obiekt ma zostać oddany do użytku w połowie 2017 roku. Więcej informacji o obiekcie znajduje się na stronie internetowej www.palacdlaseniora.pl.

/źródło - /