Czy warto podarować e-książkę jako upominek? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 04 maja 2017 09:29

Czy warto podarować e-książkę jako upominek?

Książki od lat pojawiają się na liście najbardziej popularnych prezentów świątecznych. Obecnie coraz częściej jednak zastanawiamy się czy podarować bliskiej osobie książkę papierową czy elektroniczną. Jakie są główne zalety e-książek, jeśli rozpatrujemy je w kontekście upominku np. pod choinkę, imieniny czy urodziny?

Coraz większy wybór tytułów

Polski rynek ebooków rozwija się bardzo dynamicznie i nie tylko ze względu na coraz większą popularność urządzeń do odczytu, ale przede wszystkim dostępność książek w wersji elektronicznej. Do niedawna nowości na rynku ebooków pojawiały się z kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do książek tradycyjnych, obecnie większość ebooków jest wprowadzana do oferty wraz z premierą książki papierowej. Wybierając książkę elektroniczną na prezent, mamy więc dużą szansę na podarowanie bliskiej osobie tytułu z listy tegorocznych bestsellerów. Rozwój polskiego rynku e-książek sprzyja czytaniu w nowoczesnej formie. Wybór tytułów rośnie z roku na rok, aktualnie w ofercie jednego z największych agregatorów e-contentu w Polsce znajdziemy już ponad 48000 tytułów ebooków i prawie 3000 audiobooków.

Karta podarunkowa na e-książkę do włożenia pod choinkę

Dla osoby podarowującej treści cyfrowe w świątecznym prezencie, ważną kwestią jest również forma ich przekazania. Do niedawna voucher prezentowy na ebooka czy audiobooka można było dostarczyć obdarowanemu wyłącznie w formie wiadomości mailowej przesyłając kod do aktywacji usługi. Aktualnie na rynku jest dostępne rozwiązanie z voucherem w formacie pdf, który można wydrukować i włożyć pod choinkę. "Jest to funkcjonalność, która daje podarowującego możliwość personalizacji upominku i przede wszystkim sprawia, iż podarowanie ebooka czy audiobooka zyskuje świąteczny charakter i fizyczną formę "- komentuje Martyna Bednarczyk z Virtualo, sieci dystrybucji treści cyfrowych, która wdrożyła takie rozwiązanie na prezent w swojej księgarni.

Ebooki i audiobooki można wybrać realizując voucher w e-księgarni

Gdy nie jesteśmy pewni, czy trafimy z wyborem e-książki na świąteczny upominek, warto rozważyć skorzystanie z bardzo pomocnego rozwiązania – vouchera z punktami. Możemy podarować bliskiej osobie dowolną liczbę punktów, które później obdarowany wykorzysta na wybrany przez siebie tytuł ebooka czy audiobooka. „Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dostępne już w polskich e-księgarniach. Warto jednak sprawdzić czy punkty na prezent mają określoną datę wykorzystania” – podpowiada Martyna Bednarczyk z Virtualo.pl

Przyjazny sposób pobrania sprezentowanej e-książki

Otrzymaną w prezencie e-książkę można zacząć czytać lub słuchać dosłownie po kilku minutach od otrzymania vouchera z kodem lub jeśli otrzymaliśmy bon z punktami do e-księgarni zamienić na wybrane tytuły. Zazwyczaj pobranie e-książki na podstawie kodu odbywa się w 3-4 prostych ruchach. Wystarczy wejść na stronę księgarni, do której mamy kod, wpisać swój kod we wskazanym miejscu, nacisnąć przycisk pobierz, a wówczas pobrany plik znajdzie się w naszej bibliotece lub na naszym koncie Klienta. Prezent w formie e-książki lub vouchera na ebooki lub audiobooki, obdarowany może pobrać w dowolnym miejscu lub czasie, jedynym koniecznym warunkiem jest aktywne połączenie z Internetem.

Prezent „na czasie”

W dobie nowoczesnych technologii i wysokiej mobilności, ebooki oraz audiobooki są wygodnymi i praktycznymi prezentami, które bliskiej osobie mogą uprzyjemnić czas zarówno w codziennej podróży do pracy, szkoły, jak i podczas wakacji czy w domu. Nie zajmują one miejsca na półce ani w walizce. Dodatkowo e-czytając możemy dowolnie zmieniać wielkość czcionki, co jest szczególnie przydatne dla osób o słabszym wzroku.
Polacy podążają za trendami i kupują coraz więcej ebooków i audiobooków, również w formie upominku. Widać to w e-księgarniach, które wdrożyły przyjazne funkcje zakupu na prezent.


/źródło -/

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 09:42