Nietypowy prezent dla nowo narodzonego wnuka Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Łapajska   
czwartek, 30 listopada 2017 15:04

Nietypowy prezent dla nowo narodzonego wnuka

Koperta, biżuteria, zabawki... To standardowe podarunki dla nowo narodzonych dzieci. Chcesz kupić wnukowi naprawdę wyjątkowy prezent? Zastanów się nad podarowaniem mu czegoś nietypowego, na przykład... szansy na zdrowsze życie. Sprawdź, jak wybrać nietypowy prezent dla wnuka!

Co kupić wnukowi? Problem wielu dziadków

Najczęściej dziadkowie decydują się na podarowanie dziecku czegoś standardowego: koperty, biżuterii czy innych pamiątek albo ubranek i zabawek. Tego typu prezenty mogą być jednak kłopotliwe i bez realnego wpływu na przyszłość dziecka – pieniądze zwykle szybko się rozchodzą, ubranka szybko zrobią się za małe... Także biżuteria czy zabawki to podarunki, które prawdopodobnie zostaną schowane do szafy.
Z tego powodu coraz popularniejsze stają się nietypowe prezenty, np. sesje zdjęciowe, wykupienie krótkiej wycieczki czy... badanie genetyczne!

Nietypowy prezent dla wnuka – szansa na zdrowsze życie

Świetną alternatywą dla oklepanych prezentów jest podarowanie czegoś, co realnie wpłynie na życie dziecka – badania genetycznego, które pozwala przebadać je pod kątem aż 87 różnych chorób wrodzonych. Chodzi o innowacyjny test NOVA, dzięki któremu można sprawdzić zdrowie maluszka zaraz po urodzeniu.
Test NOVA obejmuje schorzenia, wobec których do tej pory byliśmy całkowicie bezbronni. Ich objawy to często typowe dolegliwości wieku dziecięcego, np. bóle brzuszka, ulewanie czy wysypka. Tymczasem nieleczone mogą powodować trwałe uszkodzenie organów, upośledzenie umysłowe, a nawet... śmierć.

Dziecko urodziło się całkowicie zdrowe – czy warto wykonać test NOVA?

Tak! Dlaczego to dobre rozwiązanie dla każdego maluszka?
• Choroby badane testem NOVA występują u 1 na 400 dzieci, wcale nie rzadko...
• Większość chorych maluchów na początku uznawana jest za zdrowe, uzyskując 10 punktów w skali APGAR. Choroba ujawnia się dopiero po jakimś czasie, gdy jest już za późno na uniknięcie powikłań.
• Test NOVA bada też wrażliwość na 32 substancje w lekach – dzięki temu można dobrać skuteczne i bezpieczne leczenie, np. jeśli chodzi o antybiotyki.
• Jeśli badanie nie wykaże nieprawidłowości, rodzina zyska spokój na całe życie – test genetyczny wystarczy wykonać tylko raz, by mieć pewność na zawsze.
Co ważne, nie jest to prezent w żaden sposób dla rodziców czy dziecka kłopotliwy – badanie wykonuje się na podstawie wymazu z policzka, co jest komfortowe i bezpieczne.
Agnieszka Łapajska, www.testDNA.pl
Zdjęcie © Vladimir Voronin /123rf.com