Problemy z pęcherzem nie muszą być straszne Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 06 grudnia 2017 12:42

Problemy z pęcherzem nie muszą być straszne

Wraz z upływem czasu pojawiają się różne problemy zdrowotne. Wielu kobiet dotykają na przykład kłopoty z pęcherzem, związane bezpośrednio z nietrzymaniem moczu. Jeśli i Ty zauważyłaś, że nie zawsze kontrolujesz jego oddawanie i boisz się przykrych niespodzianek w najmniej pożądanych sytuacjach, koniecznie pomyśl, jak zawalczyć o swoje zdrowie.

Pierwsze kroki ku zwiększeniu komfortu i pewności siebie kiedy cierpisz na inkontynencję

To normalne, że w pewnym wieku nie wszystko w organizmie funkcjonuje tak, jak powinno. Właśnie dlatego nietrzymanie moczu pojawia się często u osób starszych, choć nie jest wykluczone, że dotknie również kobiety młode, które nie przekroczyły jeszcze nawet trzydziestki. Niezależnie od tego, ile masz lat, może się okazać, że i Ty musisz bardzo uważać podczas wszelkich wyjść z domu, by nie narazić się na zawstydzający incydent. W celu zabezpieczenia możesz nosić odpowiednio dobrane pieluchomajtki, które sprawdzą się praktycznie w każdej sytuacji.

Z jednej strony, wreszcie przestaniesz się martwić, czy przypadkiem nic Ci się nie przytrafi po drodze do pracy lub podczas romantycznej kolacji z nowym partnerem, z drugiej natomiast zyskasz pełnię komfortu niezależnie od tego, co będziesz akurat robić. W ten sposób na pewno poprawi się też Twoje samopoczucie – w końcu odgonisz od siebie stres i zajmiesz się tym, o czym naprawdę chcesz myśleć.

Zapomnij, że nosisz pieluchomajtki

Wśród ludzi panuje zupełnie błędne przekonanie, jakoby noszenie pieluch było powodem do wstydu. Większości zresztą pieluchomajtki kojarzą się przeważnie z czymś wielkim, nieforemnym i wyjątkowo niewygodnym. Tymczasem modele dla dorosłych mają to do siebie, że praktycznie w niczym (poza chłonnością, oczywiście) nie przypominają popularnych wersji dla dzieci. Ich rozmiar dobiera się indywidualnie (wielkości jest kilka i można je dopasować do konkretnej figury), by nic nie odstawało, nie zagniatało się w niepożądanych miejscach, a tym samym nie podrażniało sfer intymnych.

Oddychający materiał, który wykorzystuje się do tworzenia tego rodzaju zabezpieczenia, zapobiega powstawaniu odparzeń skóry, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Jako że większość pieluch posiada anatomiczne kształty, nic się nie przesuwa podczas chodzenia ani nic nie ugniata wrażliwych okolic. Co więcej, każdy model nosi się w zastępstwie bielizny osobistej, ponieważ zupełnie nie widać go pod ubraniami.

Wcale nie musisz zostawać z problemem sama

Bardzo niedobrze jest zachowywać problemy dla siebie i tłumić wszystko w środku. Jeśli wiesz, że nie kontrolujesz oddawania moczu, bo przynajmniej kilka razy w ostatnim czasie nie wytrzymałaś nagłego parcia na pęcherz, nie rób uników, tylko przyznaj się przed samą sobą do choroby. Aby mieć stuprocentową pewność co do przyczyny i charakteru dolegliwości, koniecznie odwiedź lekarza. Nie musisz się wstydzić, mówiąc mu o tym, co Cię spotyka. Uwierz, że oprócz Ciebie tysiące innych kobiet zmagają się dokładnie z tą samą przypadłością. Naturalnie, możesz próbować walczyć samodzielnie, jednak rada specjalisty zwykle okazuje się bardzo potrzebna. Możliwe, że jednym wyjściem w Twoim przypadku będzie leczenie farmakologiczne lub operacyjne, a z tym przecież nie poradzisz sobie sama.