45 - lecie telefonu komórkowego Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 04 kwietnia 2018 09:30

45-lecie telefonu komórkowego

3 kwietnia 1973 r. został zaprezentowany Motorola DynaTAC

Telefon komórkowy ma już 45 lat. Dokładnie 3 kwietnia 1973 roku Motorola zaprezentowała światu pierwszy przenośny telefon komórkowy Motorola DynaTAC oraz sposób jego działania. W 2017 r. model Motorola DynaTAC 8300 uznano w brytyjskim programie telewizyjnym The Gadget Show za największy wynalazek wszech czasów.

 

Kiedy wziąłem do ręki prototyp, czułem, że widzę przed sobą przyszłość” — powiedział Martin Cooper, amerykański inżynier z Motoroli i twórca mobilnej rewolucji.

Niezwykłe podejście Coopera skutecznie przyciągnęło uwagę wszystkich dziennikarzy. Zamiast zorganizować prezentację w pomieszczeniu, pokazał działanie telefonu, spacerując po Manhattanie. Nie mając pewności, czy urządzenie zadziała, wybrał numer swojego ówczesnego głównego konkurenta, Joela Engela z AT&T.
Martin Cooper wspomina, jak Joelowi odebrało mowę, gdy usłyszał: „Joel, dzwonię do Ciebie z prawdziwego przenośnego telefonu komórkowego”. Cisza w słuchawce była potwierdzeniem ogromnego sukcesu i znaczenia wynalazku, przy użyciu którego Motorola zmieniła świat.

Po 45 latach Motorola nadal pozostaje synonimem innowacyjności i indywidualnego stylu. Po kilkudziesięciu latach od wynalezienia DynaTAC 8300 firma nadal wytycza nowe kierunki rozwoju branży. W 2016 roku pomimo trudnej sytuacji Motorola ponownie zadziwiła świat. Najnowszym wynalazkiem pioniera mobilnych technologii był pierwszy modułowy smartfon na świecie — moto z, który błyskawicznie łączy się z modułami, takimi jak projektor, głośnik, drukarka Insta Share i wiele innych.

Motorola dołącza do programu Android Enterprise Recommended

Firma Google poinformowała niedawno o rozpoczęciu programu Android Enterprise Recommended, który wyznacza nowe standardy jakości urządzeń i usług klasy korporacyjnej. Do tego prestiżowego programu dołącza też Motorola ze spełniającymi wyśrubowane kryteria modelami.

Program Android Enterprise Recommended ustanawia najlepsze praktyki oraz wspólne wymagania dotyczące produktów i usług. Podczas rygorystycznych testów weryfikowana jest zgodność z zaawansowanymi kryteriami w zakresie elementów sprzętowych, wdrażania, zabezpieczeń i obsługi, aby pomóc klientom w doborze produktów i usług sprawdzających się w najtrudniejszych i zróżnicowanych warunkach biznesowych. W pierwszej fazie programu Google będzie wspierać czołowych producentów urządzeń i operatorów w spełnianiu tych kryteriów.
Urządzenia Motoroli spełniły między innymi następujące wymagania:
● minimalne wymagania sprzętowe dotyczące urządzeń z systemem Android 7.0 i nowszymi wersjami;
● możliwość zbiorczego — w tym bezobsługowego — wdrażania urządzeń z systemem Android;
● udostępnianie aktualizacji zabezpieczeń systemu Android w ciągu 90 dni od ich wydania przez Google przez co najmniej trzy lata;
● dostępność odblokowanych urządzeń umożliwiająca wdrożenia w skali globalnej;
● ograniczenie domyślnych aplikacji systemowych w profilu do pracy Androida oraz na urządzeniach zarządzanych.
Urządzenia Motoroli zawsze oferowały najlepsze funkcje systemu Android. Charakterystyczną cechą smartfonów tej marki jest połączenie Androida z Ulepszeniami Moto — wysoko cenione za wyjątkowo intuicyjny sposób obsługi urządzenia.
Udział w programie ułatwiającym wybór urządzeń i usług na potrzeby firmowe to cenne wyróżnienie dla Motoroli, która stara się ułatwiać klientom podejmowanie takich decyzji, by mogli skupić się na zadaniach o znaczeniu strategicznym.


O firmie Motorola
Firma Motorola Mobility LLC została przejęta przez Lenovo Group Holdings w 2015 r. Motorola Mobility jest podmiotem w pełni zależnym Lenovo, który projektuje i produkuje wszystkie telefony komórkowe marki Moto i Motorola.

O firmie Lenovo
Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) — firma z globalnej listy Fortune 500 o obrotach sięgających 43 miliardów USD — jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dla dużych przedsiębiorstw. Nasza oferta bezpiecznych produktów i usług o wysokiej jakości obejmuje komputery osobiste (w tym legendarną markę Think i urządzenia Yoga działające w różnych trybach), stacje robocze, serwery, pamięć masową, urządzenia sieciowe, oprogramowanie (w tym rozwiązania ThinkSystem i ThinkAgile), inteligentne telewizory, a także produkty mobilne, takie jak smartfony (w tym marki Motorola), tablety i aplikacje. Zapraszamy do dołączenia do nas w serwisie LinkedIn, obserwowania nas na Facebooku lub Twitterze (@Lenovo) oraz wizyty w witrynie internetowej http://www.lenovo.com/.

/źródło - STUDIO111/

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 09:55