Pieluchy dla babci - jak wybrać? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 04 kwietnia 2018 10:24

Pieluchy dla babci - jak wybrać?

Po osiągnięciu wieku 60-70 lat wiele kobiet zaczyna mieć problemy z nietrzymaniem moczu lub też w związku z utrudnieniami w poruszaniu się, nie może samodzielnie się wypróżniać. Jak sobie z tym poradzić? Trzeba zaopatrzyć się w pieluchy dla dorosłych. Obecnie w ich produkcji korzysta się z rozwiązań, które zapewniają maksymalny komfort, bez względu na warunki ich użytkowania.

 

Korzyści zakupu pieluch dla babci

W przypadku opieki nad starszą osobą pieluchy dla dorosłych zapewniają sporą wygodę. Nie trzeba się bowiem udawać ze swoją babcią do łazienki w celu pomocy jej w wypróżnianiu się. Przy sporej wadze lub kłopotach zdrowotnych utrudniających normalne poruszanie się, jest to spory problem. Dojście na miejsce i pomoc w samodzielnym skorzystaniu z ubikacji bywają bardzo uciążliwe. Również niedostosowana do potrzeb babć łazienka, jest sporym kłopotem. Istnieje ryzyko nabawienia się kontuzji lub też zaszkodzenia starszej osobie. Tymczasem pieluchy dla dorosłych mogą być zmieniane bezpośrednio na łóżku, w pozycji leżącej. W produktach firmy TENA zastosowano specjalne, rozrywalne szwy boczne, dzięki którym bardzo łatwo się je zdejmuje i zakłada. Nie trzeba do tego używać siły.

Czym się kierować kupując pieluchy dla dorosłych

Przy zakupie pieluch dla osób starszych, trzeba zwrócić uwagę na ich kilka podstawowych parametrów. Pierwszym z nich jest chłonność. Jeśli chodzi o majtki pieluchowe TENA, jest ona oznaczana na opakowaniu za pomocą kropelek. Z produktów o większej chłonności powinny korzystać babcie, które ze względu na czasową lub stałą niepełnosprawność ruchową, nie mogą wstawać z łóżka. Te o mniejszej liczbie kropelek z kolei mogą być wykorzystywane przy problemach z nietrzymaniem moczu, a więc w sytuacji, w której istnieje możliwość ich zmiany przez samą osobę, która z nich korzysta. Równie istotny jest rozmiar majtek pieluchowych. Na każdym opakowaniu znajduje się informacje o obwodzie bioder osoby, która może z nich korzystać. Odchylenia w tym zakresie mogą być bardzo duże i sięgają często nawet kilkudziesięciu centymetrów.

Przed zakupem większej ilości pieluch warto je przetestować, korzystając z próbek lub też decydując się na samym początku na mniejsze opakowanie. W ten sposób można wybrać produkt, który będzie idealnie dopasowany do potrzeba starszej osoby i zapewni jej maksymalny komfort, bez względu na dolegliwości, wiek, czy też aktywność ruchową.

Gdzie kupić pieluchomajtki dla babci?

Pieluchomajtki dla starszych pań dostępne są nie tylko w aptekach i w sklepach stacjonarnych. Istnieje również możliwość ich nabycia w sklepie internetowym z wygodną dostawą do domu. W ten sposób uniknie się problemu z ich transportem, szczególnie w przypadku opieki nad starszą, schorowaną osobą, która wymaga całodniowej opieki.

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 10:34