Twoja obecność pomaga mi żyć! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 20 października 2018 08:44

TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ!

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ powstał w odpowiedzi na samotność starszych osób. Prowadzimy go nieprzerwanie od 2003 r., dając darczyńcom możliwość płatności cyklicznych, co umożliwia regularne wspieranie osamotnionych seniorów.

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół, tak, jak pani Krystyna. W młodości, była bardzo aktywną osobą - jako pierwsza kobieta w Warszawie, w latach 60-tych jeździła taksówką. Zawsze była samodzielna i energiczna. Po śmierci męża została całkiem sama. Teraz, bez pomocy drugiej osoby, nie byłaby w stanie samodzielnie zejść ze schodów w bloku.

Takich osób, które straciły najbliższych i cierpią z powodu samotności, jak pani Krystyna jest wielu. 3/10 badanych seniorów (80+) doświadcza samotności i izolacji, a 1/20 nigdy nie wychodzi z domu, wg badania zrealizowanego przez agencję ARC Rynek i Opinia na zlecenie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Samotność boli osoby starsze jak fizyczne cierpienie. Rodzi apatię, brak apetytu, depresję. Powoduje brak sensu i celu życia.
Ta sytuacja diametralnie zmienia się, gdy w życiu starszego człowieka pojawia się przyjazna i troskliwa osoba, która z szacunkiem i uwagą potrafi go wysłuchać, regularnie raz w tygodniu go odwiedza oraz systematycznie dzwoni, żeby zapytać o samopoczucie.

Stała obecność drugiego człowieka jest tym, czego starsze samotne osoby potrzebują najbardziej, dlatego tak ważny jest dla nas Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.

Obecnie pod naszą stałą opieką ponad 300 seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. Pomagają im nasi wolontariusze. Każdy wolontariusz odwiedza regularnie jednego podopiecznego. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.
Wolontariuszom zapewniamy szkolenia, ubezpieczenie oraz wsparcie merytoryczne koordynatora wolontariatu. Program prowadzimy przez cały rok i obecnie uczestniczy w nim ponad 300 wolontariuszy.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=mfaor-s2gx8
Więcej informacji o Programie TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ:
• znajdziesz na stronie: https://www.malibracia.org.pl/obecnosc
• uzyskasz, dzwoniąc do Elżbiety Ślązek, Koordynatorki ds. Fundraisingu i Komunikacji w naszym Stowarzyszeniu, tel. 22 635 13 64.

/źródło - /