ISIC – zniżki na całym świecie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 17 marca 2019 12:25

ISIC – zniżki na całym świecie

Studenci nigdy nie narzekają na nadmiar gotówki, dlatego wielu z nich poszukuje możliwości do zaoszczędzenia. Korzystając z legitymacji ISIC, można uzyskać wiele atrakcyjnych rabatów. ISIC gwarantuje nie tylko tańsze wejściówki do wybranych muzeów, zniżki w restauracjach , ale też i rabaty na noclegi w dobrej cenie w hotelach na całym świecie. Dzięki niej studenci mogą zapłacić np. o 10% mniej w pociągu w Nowej Zelandii, wchodząc do Sagrada Familia czy rezerwując pokój na stronie hotels.com.

Legitymacja ISIC (International Student Identity Card) jest jedynym takim dokumentem potwierdzającym status studenta prawie we wszystkich krajach na świecie. Przysługuje ona studentom bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i podstawowych powyżej 12 roku życia. Legitymację można dodatkowo kupić w wersji z ubezpieczeniem zapewniającym ochronę ubezpieczeniową za granicą (KL i NNW) oraz w kraju (NNW) w trakcie całego okresu swojej ważności!
ISIC to coś znacznie więcej niż tylko dokument, to także dostęp do tysięcy zniżek i rabatów nawet do 50% nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zniżki obejmują m.in. atrakcje turystyczne, takie jak muzea i galerie. Zapewniają również rabat, jeśli chodzi o korzystanie z komunikacji miejskiej. Ponadto z legitymacją ISIC zaoszczędzisz także w setkach hoteli, restauracjach , w sklepach odzieżowych i punktach usługowych. Zapłacisz także mniej za oprogramowanie komputerowe.
Posiadanie takiej legitymacji to gratka dla studenta, który lubi podróżować, bo ze zniżek można korzystać w wielu krajach przez co można zaoszczędzić naprawdę dużo. Z legitymacją ISIC potwierdzisz swój status studenta co automatycznie gwarantuje zniżki na setki atrakcji czy chociażby na komunikację miejską. Lecz tu udogodnienia się nie kończą. To tylko niektóre z korzyści, które zapewnia legitymacja ISIC.
Przed każdym wyjazdem lub także z czystej ciekawości warto zajrzeć na stronę isic.org i przejrzeć w katalogu ofertę zniżek w poszczególnych krajach lub wybierając jedną z wielu dostępnych kategorii zniżek. Wszystko to i wiele więcej w zasięgu ręki z legitymacją ISIC.

RODZAJE LEGITYMACJI ISIC

ISIC To Międzynarodowa Legitymacja Studencka, która jest powszechnie znaną i akceptowaną przez ponad 130 państw legitymacją studencką na całym świecie! To 60 lat doświadczenia i 4.5 miliona studentów na świecie w każdym roku. Jedna mała karta, a posiada wiele korzyści!
Każdy z nas lubi mieć wszystko w jednym miejscu, jednak nie każdy potrzebuje tego samego. Legitymacja ISIC występuje w różnych wariantach i każdy z nas może dostosować sobie pa-kiet korzyści oferowanych przez legitymację do własnych, indywidualnych potrzeb. Lubisz uprawiać sport, jeździć za granicę, a może chcesz korzystać ze zniżek w ramach Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych? Legitymacja ISIC posiada wiele opcji. Dodatkowo wszyscy posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary i usługi w wielu miejscach, prawie na całym świecie!

Rodzaje Międzynarodowej Legitymacji Studenckiej:
ISIC – International Student Identity Card / Międzynarodowa Legitymacja Studencka
ISIC jest jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta prawie na całym świecie. Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. W ponad 200 punktach honorowana jest legitymacja ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów nawet do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych. Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy, gdyż wydawana jest edycjami (aktualna edycja to wrzesień - grudzień (01/09/2018 - 31/12/2019). Legitymację ISIC można zakupić bez ubezpieczenia (cena 24 zł) jak i również z różnymi pakietami ubezpieczeniowymi m.in. następstawa nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia na świecie (KL do 50 000 euro, cena 89 zł) lub też następstwa nieszcześliwych wpadków na terenie Polski (cena 59 zł) – ubezpieczenia można dodatkowo rozszerzyć.

ISIC – PTSM

ISIC-PTSM to legitymacja partnerska przygotowana wspólnie z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych. Z ISIC-PTSM otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. ISIC-PTSM poświadcza przynależność do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Hostelling International, która zapewnia możliwość skorzystania z noclegów w ponad 5000 schronisk młodzieżowych w 78 państwach świata. Oferuje również zniżki 20 - 25% na nocleg w ponad 300 schroniskach młodzieżowych w Polsce. Legitymacja ISIC-PTSM jest ważna 12 miesięcy od momentu wystawienia. Można zakupić legitymację ISIC- PTSM bez ubezpieczenia w cenie 39 zł jak i również z pakietem ubezpieczeniowymi NNW i KL na świecie ( KL do 50 000 EUR) cena 99 zł, ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć.

ISIC 360

ISIC 360 to legitymacja, która wyróżnia się spośród innych oferowanych legitymacji wyższą sumą ubezpieczenia kosztów leczenia na świecie, suma ta wynosi do 80 000 EUR. Korzystasz ze wszystkich zniżek jakie przysługują standardowej karcie ISIC, a do tego posiadasz wyższy pakiet ubezpieczeniowy za granicą. Legitymacja ISIC 360 jest ważna 12 miesięcy od momentu wystawienia. ISIC 360 można zakupić tylko z ubezpieczeniem NNW i KL na świecie (KL do 80 000 EUR) cena 119 zł, ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć.

ITIC – International Teacher Identity Card /Międzynarodowa Legitymacja Nauczycielska


ITIC jest dla Ciebie, jeśli jesteś nauczycielem lub wykładowcą, który chce wykorzystać swoje umiejętności za granicą lub fascynuje Cię odkrywanie i zwiedzanie świata. Międzynarodowa legitymacja nauczycielska ITIC została wprowadzona w 1984 roku, umożliwiając nauczycielom posługiwanie się jednolitym, obowiązującym na całym świecie dokumentem potwierdzającym ich status. Legitymacja ITIC jest wydawana edycjami i maksymalnie może być ważna do 16 miesięcy (obecna edycja to wrzesień – grudzień 01/09/2018 - 31/12/2019).

IYTC – International Youth Travel Card / Międzynarodowa Turystyczna Karta Młodzieżowa
Legitymaca IYTC została zaaprobowana przez UNESCO jako jednolity dokument dla podróżujących, młodych ludzi w wieku 12 - 31 lat. Legitymacja zapewnia ubezpieczenie w podróży zagranicznej, korzystanie ze zniżek przy zakupie biletów wstępu do muzeów, galerii, ośrodków oświatowych w ponad 130 krajach. Legitymacja IYTC jest ważna 12 miesięcy od momentu wystawienia.

/źródło - /