Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Ewolucja komunikacji. Czy Strefy Czystego Transportu wpłyną na wybory kierowców?

Ewolucja komunikacji. Czy Strefy Czystego Transportu wpłyną na wybory kierowców?

1 lipca w Warszawie zostanie wprowadzona Strefa Czystego Transportu (SCT). Na wyznaczonym obszarze ruch pojazdów niespełniających określonych norm emisji spalin będzie ograniczony. SCT są odpowiedzią na rosnące zanieczyszczenie powietrza w miastach, które ma negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców oraz środowisko. Ich głównym celem jest poprawa jakości powietrza, redukcja emisji szkodliwych gazów oraz hałasu, a także promowanie zrównoważonego transportu.
Maciej Płatek, Prezes Zarządu Electroride wyjaśnia, czym są Strefy Czystego Transportu i jak wpływają na wybory transportowe kierowców.

30 Cze 2024 s.z.
Nowy Nissan Qashqai

Nowy Nissan Qashqai: najlepszy crossover z najlepszych zakładów produkcyjnych

• Nowy, udoskonalony Qashqai zjeżdża z linii produkcyjnej w brytyjskich zakładach Nissana
• Znaczące zmiany stylistyczne i technologiczne w najpopularniejszym modelu w historii brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego
• Nissan tworzy w pełni elektryczną przyszłość zgodnie z projektem EV36Zero

12 Cze 2024 s.z.
Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są dłużej aktywne zawodowo, realizują swoje pasje i poszukują nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą im utrzymać niezależność i energię życiową. Prawie połowa osób w wieku 55 lat i starszych (49%) ma pozytywne nastawienie do swojej codzienności. Najnowsze badanie przeprowadzone przez markę Electroride pokazuje, że są także gotowi do korzystania z innowacji technologicznych, w tym z mikromobilności. Współczesny senior jest nowoczesny i otwarty na niekonwencjonalne formy transportu.

24 Maj 2024 s.z.
Prawo jazdy dla 14-latka? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Prawo jazdy dla 14-latka? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Polskie przepisy dają możliwość prowadzenia pojazdów mechanicznych już osobom powyżej 14 r.ż. Kategoria AM uprawnia młodzież do kierowania motorowerami oraz lekkimi pojazdami elektrycznymi i spalinowymi o maksymalnej pojemności silnika 50 cm3 lub mocy do 4 kW. Dzięki niej nastolatki mają możliwość wczesnego rozwijania swoich umiejętności kierowania w bezpiecznych i regulowanych warunkach, co stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia ich mobilności. To również praktyczne rozwiązanie, które oferuje młodym ludziom większą niezależność transportową, a ich rodzicom ogranicza konieczność dowożenia dzieci do różnych miejsc. Maciej Płatek, Prezes Zarządu Electroride wyjaśnia, czym jest prawo jazdy kat. AM i jakie możliwości daje młodzieży.

18 Maj 2024 s.z.
Odświeżony Nissan Juke już w Polsce!

Odświeżony Nissan Juke już w Polsce!

• Powrót kultowego żółtego koloru nadwozia w odświeżonym miejskim coupé crossoverze Juke
• Szeroko zakrojone modernizacje wnętrza w celu poprawy standardu wyposażenia, wykończenia, ergonomii i komfortu
• Wprowadzenie nowej wersji N-Sport
• Ceny w Polsce od 107 900 zł
• Pierwsze egzemplarze już dostępne w sieci dealerów Nissana w Polsce

12 Maj 2024 s.z.
Tańsze, bardziej ekonomiczne i z dofinansowaniem. Czy pojazdy elektryczne mają szansę ...

Tańsze, bardziej ekonomiczne i z dofinansowaniem. Czy pojazdy elektryczne mają szansę stać się najpopularniejszym środkiem miejskiego transportu?

Mikromobilność staje się coraz popularniejsza. Jest to już nie tylko trend, w wielu przypadkach realizuje zmieniające się potrzeby komunikacyjne, szczególnie w dużych miastach. Problemy takie jak przeludnienie, smog i wysoki poziom hałasu skłoniły zarówno konsumentów, jak i producentów pojazdów do szukania bardziej praktycznych i zrównoważonych rozwiązań.

27 Kwi 2024 s.z.
Jakim typem kierowcy jesteś? Dowiedz się jak jeździmy po polskich drogach

Jakim typem kierowcy jesteś? Dowiedz się jak jeździmy po polskich drogach

Na drogach spotykamy całą gamę kierowców z różnymi stylami i podejściami do prowadzenia pojazdów. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i nawyki za kierownicą, które wpływają na dynamikę ruchu ulicznego oraz bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników. Od tych, którzy traktują jazdę jak wyzwanie sportowe, po tych, którzy preferują spokojną podróż. Ta różnorodność sprawia, że każda nasza przejażdżka staje się unikalnym doświadczeniem. Balcia Insurance wytypowała kilka typów kierowców królujących na polskich drogach. Którym z nich jesteś Ty?

20 Kwi 2024 s.z.
Elegancka kuchnia w kamperze

Elegancka kuchnia w kamperze

Choć kamper zastępuje nam w podróży cały dom - i jednocześnie potrafi być równie komfortowy, jest to jednak mała przestrzeń, która wymaga właściwego zagospodarowania. Samo wyposażenie, jak i meble, powinny być zarówno ergonomiczne, jak i eleganckie. Często bywa jednak tak, że największy bałagan jest w kuchni. Czy kuchnia w kamperze może być zatem elegancka?

10 Kwi 2024 s.z.
Ciche, zwinne i ekonomiczne. Pojazdy elektryczne to przyszłość miejskiej mobilności

Ciche, zwinne i ekonomiczne. Pojazdy elektryczne to przyszłość miejskiej mobilności

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza, preferencje konsumentów na rynku transportowym ewoluują. Coraz więcej osób poszukuje alternatyw dla tradycyjnych pojazdów spalinowych, skłaniając się ku bardziej zrównoważonym i ekologicznym rozwiązaniom. Jednym z przejawów tego trendu jest rosnące zainteresowanie mikromobilnością – formą transportu, która obejmuje lekkie pojazdy elektryczne, takie jak skutery, rowery i microcary. Te ciche, zwinne i ekonomiczne środki transportu zyskują na popularności, stanowiąc odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników dróg, dążących do zachowania niezależności w poruszaniu się po miejskiej przestrzeni. Maciej Płatek, Prezes Zarządu firmy Electroride wyjaśnia czym jest mikromobilność i jakie są jej zalety.

23 Mar 2024 s.z.
Bezpieczeństwo w zimowej trasie

Bezpieczeństwo w zimowej trasie

Trwają ferie. Większość dzieci i młodzieży wyjeżdża na zimowe obozy, dorośli również w tym czasie biorą urlop. Polskie miasta są teraz wyludnione i zmniejszyły się korki na drogach. Inaczej wygląda sytuacja na drogach dojazdowych – tam trwa wzmożony ruch. W dodatku od kilku tygodni zima jest prawdziwie mroźna i śnieżna, a to znacznie utrudnia kierowcom życie. W tym czasie na drodze należy zachować szczególną ostrożność. Dobrze jest też doposażyć swoje auto w wideorejestrator, aby w razie niebezpiecznych sytuacji na drodze móc bez trudu dociec, kto zawinił. Jakie kamery samochodowe warto teraz kupić?

24 Sty 2024 s.z.
Skutki prawne jazdy własnym samochodem po świątecznych spotkaniach – mamy na to rozwiązanie!

Skutki prawne jazdy własnym samochodem po świątecznych spotkaniach – mamy na to rozwiązanie!

Koniec roku obfituje w spotkania, podczas których jesteśmy częstowani tzw. „procentami”. Co zrobić, jeśli przyjedziemy na takie wydarzenia własnym autem? Otóż... można spokojnie wrócić do domu swoim pojazdem i to... całkowicie zgodnie z prawem. A wszystko dzięki tzw. przejazdom z szoferem na telefon.

22 Gru 2023 s.z.
Wyprawa samochodem elektrycznym „Od bieguna do bieguna” dotarła do bieguna południowego

Wyprawa samochodem elektrycznym „Od bieguna do bieguna” dotarła do bieguna południowego

• Ponad 30 000 km przejechanych w 100% elektrycznym Nissanem ARIYA
• Pierwszy udany przejazd pojazdem elektrycznym od bieguna do bieguna pomaga popularyzować elektromobilność wśród globalnej społeczności

20 Gru 2023 s.z.
Samochód elektryczny – dzięki tym zasadom bateria posłuży Ci na dłużej

Samochód elektryczny – dzięki tym zasadom bateria posłuży Ci na dłużej

Polski rynek e-mobility nie zwalnia tempa – według szacunków ekspertów, do 2030 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w kraju wzrośnie ponad dziesięciokrotnie (1). To oznacza, że przybędzie nowych właścicieli elektryków, którzy będą musieli poznać specyfikę tego typu samochodów. Wraz z ekspertem Mercedes-Benz Vans zdradzamy, jak zadbać o najważniejszy element e-samochodu, czyli baterię.

09 Gru 2023 s.z.
Magiczna liczba trzy – Nissan przyspiesza przejście na napęd w pełni elektryczny

Magiczna liczba trzy – Nissan przyspiesza przejście na napęd w pełni elektryczny

  • Nissan ogłosił kolejne dwa modele samochodów elektrycznych, które będą produkowane w Wielkiej Brytanii
  • Rozwój przełomowego hubu EV36Zero będzie wymagał stworzenia trzeciej gigafabryki obsługującej największy zakład produkcji samochodów w Wielkiej Brytanii
  • Zaangażowanie Nissana w samochody elektryczne przełożyło się na inwestycje o wartości do 3 mld GBP przeznaczone na trzy modele, produkcję akumulatorów oraz infrastrukturę
  • Nissan potwierdził kolejne elektryczne generacje flagowych modeli marki: Qashqai, Juke i LEAF
  • Przyszłe modele będą czerpać inspirację z samochodów koncepcyjnych Hyper Urban, Hyper Punk oraz Chill-Out
29 Lis 2023 s.z.
Zima nie zaskoczy... kierowców samochodów elektrycznych

Zima nie zaskoczy... kierowców samochodów elektrycznych

Jak pokazują badania (1), do najczęstszych przyczyn wzrostu zużycia energii w samochodzie elektrycznym zimą należą: ogrzewanie przy pokonywaniu krótkich tras, większe wykorzystanie urządzeń elektrycznych i wzrost oporów toczenia. Eksperci jednak wskazują, że to wcale nie dyskredytuje elektryków w walce o prym na zimowych drogach. Przedstawiamy 4 powody, dla których samochód elektryczny może nas pozytywnie zaskoczyć i podpowiadamy, jak właściwie o niego zadbać w tym czasie.

15 Lis 2023 S.Z.
Co dalej z Sebastianem Majtczakiem? – komentarz adwokata

Co dalej z Sebastianem Majtczakiem? – komentarz adwokata

16 września Sebastian Majtczak jechał swoim BMW po autostradzie A1 z prędkością ponad 250 km/h. Jego rajd zakończył się tragicznie – spowodował wypadek, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Udało mu się zbiec z miejsca wypadku, a następnie z kraju. Niedługo później został za nim wydany list gończy, a sprawca został zatrzymany 4 października na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co czeka go w przyszłości? Jak próbował ukryć się przed polskim wymiarem sprawiedliwości? – odpowiada adwokat Katarzyna Bórawska z Kancelarii B-Legal.

18 Paź 2023 S.Z.
Nissan wkrótce przestawi się w Europie na sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych

Nissan wkrótce przestawi się w Europie na sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych

  • Od teraz każdy nowy model Nissana przeznaczony na rynek europejski będzie w 100% elektryczny
  • Nissan kontynuuje rozwój samochodów elektrycznych jako optymalnego rozwiązania w zakresie mobilności
  • Prezentacja modelu Concept 20-23 oraz rozpoczęcie nowej fazy testów autonomicznej jazdy w roku jubileuszu europejskich zespołów marki
01 Paź 2023 S.Z.
Przygotowania do dziesiątego sezonu: Nissan Formula E Team przenosi się do nowego obiektu

Przygotowania do dziesiątego sezonu: Nissan Formula E Team przenosi się do nowego obiektu

Paryż, Francja – Przygotowaniom zespołu Nissana do nowego sezonu Formuły E towarzyszą w tym roku wyjątkowe zmiany. Zespół przeprowadzi się bowiem do dysponującego najnowocześniejszymi technologiami obiektu położonego niedaleko od Paryża.

23 Wrz 2023 S.Z.
Oczy za kierownicą. Praktyczne wskazówki

Oczy za kierownicą. Praktyczne wskazówki

W czasie jazdy samochodem często pokonujemy setki, a nawet tysiące kilometrów. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, iż dla bezpiecznej podróży poza odpowiednim przygotowaniem pojazdu czy zaplanowaniem trasy, powinniśmy również zadbać o wzrok za kierownicą.

18 Wrz 2023 S.Z.
Kilkudniowy wyjazd na zakończenie wakacji – jak podróżować komfortowo i w zgodzie z portfelem

Kilkudniowy wyjazd na zakończenie wakacji – jak podróżować komfortowo i w zgodzie z portfelem

Zbliżający się koniec oficjalnych wakacji nie musi wcale oznaczać końca sezonu urlopowego. Od kilku lat, nie tylko w Europie, ale także w Polsce, wrześniowe wyjazdy zyskują na popularności. Często to wypady na kilka dni, w opcji niskobudżetowej. Jak zaplanować wypoczynek, który będzie z korzyścią nie tylko dla nas, ale i dla naszego portfela?

25 Sie 2023 S.Z.